Yıldızlar ve cinsel yaşam

Yüzyılımızda cinsel konular bilimsel yönden ele alınmaya, hemen hemen her açıdan incelenmeye başlamışken; sayı­sız etmenlerin cinsel yaşam üzerinde etkisi olduğu anlaşılmışken, yıldızların

(ya da burçların) da cinsel yaşam üzerinde çeşitli etkileri olduğu iddiası bir çeşit moda şeklinde yaygınlaşmıştır. Astroloji yüzyıllardan beri incelenen bir konu olmakla birlikte hiçbir zaman bir “bilim” katına yükselmemiştir aslında. Bununla birlikte astrolojiyi ciddi olarak ele alan, bu alanda çalışmalar yapan ve bu çalışmalara inanan kişilerin sayısı oldukça kabarıktır. Gerçek bir bilim olduğu kabul edilmemekle birlikte, birçok kişinin ilgisini çektiği düşünce­siyle yıldızların cinsel yaşam üzerinde yaptıkları söylenen etkileri aşağıda kısaca verilmiştir:

Koç Burcu: Bu burçtan olan kişiler karşısındakine ilk adımı atma fırsatı bırakmazlar hiç. Beğendikleri birini gördüler mi, bir dakika, bile kaybetme­den hemen hücuma geçerler. Herce*; ya hemen ya hiçbir zamandır onlar çin. Beklediklerini ya da aradıkların;.–bir kişide   bulamadılar   mı   çok   çabuk

unuturlar. Sevdikleri kişi bu sevgiye karşılık verirse ona hemen deli gibi aşık olurlar – ama bu çılgınca aşk 24 saatten fazla sürmeyebilir-. Bu kişilerin çok iyice, enine boyuna düşünmeden evlen­meleri doğru olmaz., Erkek: Çok heyecanlıdır, aklına geleni yapar, cinsel birleşme sırasında erken meni gelmesi olayı sık görülebilir. Kadın: Çabuk ateşlenir, ama kadınsı yanı az olabilir. Kolaylıkla önceliği ele alır.

Boğa Burcu: Bu kişiler kimseye kolay bağlanmazlar, ama bir kez bağlandıktan sonra da son derece sadıktırlar. Onlara bu konuda güvenilebilir. Başarıya ulaş­mayı çok severler, bütün güzel şeylere hayrandırlar. Yemek zevkleri de çok gelişmiştir. Gürültü patırtıdan, aşırı entelektüellikten hoşlanmazlar. Erkek: Aşk yaşantısı hareketlidir, seviş­mekten, özellikle uzun aşk oyunlarından hoşlanır.

Kadın: Gerek duygusal, gerekse cinsel yönden zor uyarılır ama bir kez uyarıldıktan sonra son derece ateşlidir.

İkizler Burcu: Ateşle ve başkalarının kalbiyle oynamayı severler. Bunlar için iki aşk bir aşktan, üç ask ise iki aşktan daha iyidir. Aşkla oynamaktan özel bir zevk alırlar ve oynadıkça heveslenirler. Yalnızca kendi kaprislerine göre yaşa­mak isterler. Ancak otuz yaşını geçtikten sonra evlenmeyi düşünmelidirler. Erkek: Devamlı olarak uyarılmaya ve değişikliğe ihtiyacı vardır. Kafası yüre­ğinden daha çok çalışır. Krfın: Duyuları fazla kuvvetli değildir ama flörte heveslidir.

Yengeç Burcu: Bu kişilerin romantik tutkuları vardır. Ay ışığında ilânı aşk etmekten (mümkünse bir göl ya da deniz kıyısında) hoşlanırlar. Sevgilileri ile el ele dolaşıp kuracakları yuvadan, yapa­cakları çocuklardan konuşurlar. Hayal güçleri fazla olduğu için, uğrayacakları hayal kırıklıkları da fazladır. Erkek: Kadınları çok iyi anlar ve sevmesini bilir. Ama kimi zaman niteliklere değil de niceliklere önem verdiği görülür.

Kadın: Sevdiğine karşı son derece uysal ve fedakârdır: kendini her şeyi ile teslim eder. Analık duyguları çok kuvvetlidir ve doğurgandır.

Aslan Burcu: Kendi değerinden ve kendi güzelliğinden o denli emin kimselerdir ki, alelade bir kişi olmakla yetinmezler. Bu yüzden de gerçekten üstün bir görünüşü olmayanlara başlarını çevirip bakmazlar bile. Ama canları istediği zaman sevmesini bilirler. Erkek: Karşısındakini memnun etmek için elinden geleni yapar. Çok ateşli ve cinsel bakımdan güçlüdür. Kadın: Ateşlidir, yorulmak bilmez, ama devamlı olarak uyarılmak ihtiyacındadır

Erkek: Utangaç aşık. Ne ateşli ne de sevgisini gösteren bir tiptir. Akıllı ve usludur.

Kadın: En büyük korkusu ırza geçilmesi­dir. Ama kendisine çizdiği sınırı bir aştı mı şaşırtacak kadar ateşli olabilir

Terazi Burcu: Bu kişiler çok duygusal, çok duyarlı olduklarından kendilerine benzeyenleri ararlar hep. Evlilik dışı cinsel ilişkiler hiçbir şekilde söz konusu değildir onlar için. Kendilerine tam uygun bir eş bulamadıkça mutlu olamazlar. Onları mutlu edebilecek kişi son derece yumuşak, ince ve düşünceli olmalıdır. Ancak kendilerine ilk çiçek gönderen insana kapılmamaya dikkat etmelidirler.

Erkek: ince ruhlu ama aşk hayatında becerikli…

Kadın:   Yumuşak  bir atmosfere,   tatlı okşamalara ihtiyacı vardır.  Bir takım koşullar yerine getirildiği takdirde ateşli;-olabilirler

Akrep Burcu: içgüdüleri ile hareket eden, tutkularında bencil ve hasta derecesinde kıskanç kişilerdir. Elde etmek istedikleri kişilere karşı son derece esrarlı davranırlar: bilmece gibidirler. Sevgilerini gizli tutarlar, kimi sevdiklerini açıkça belli etmezler. Sado-Mazohist ilişkilere girebilirler. Erkek: Sado-Mazohist ilişkilere yatkın. Karışık ruhlu, anlaşılması güç… Kadın: Genellikle cinsel problemleri olabilir. Dinsel yanı kuvvetlidir

Başak Burcu: Bu kişiler ulaşılması kolay bir mutluluğun özlemini çekerler, çünkü aşırı tutkulardan korkarlar. Onlar için aşk demek evlilik ve güvenlik bir yaşantı demektir. Evcil aşk ideal aşktır onlar için. Konforlu bir evde, monoton bir yaşantı sürdürmek isterler

Yay Burcu: Yollarına çıkan her yabancı­ya egzotik kişileri sevmek gerekçesiyle âşık olabilirler. Saygıdeğer bir aile hayatı ile serüvenlerle dolu bir yaşantı arasında kararsızdırlar.

Erkek: Aşkın her türlüsünü, güzel yabancıları sever.

Kadın: Önceciliği ele alan erkeksi kadınlardır. Cinsel bağlılığı aşk sanabi­lir.

Oğlak Burcu: Bu kişilerin flörtle hiç ilgileri yoktur, aşkı gereğinden fazla ciddiye alırlar. Danslardan, eğlenceler­den, hızlı erkeklerden, hoppa kızlardan kaçarlar. Gerçek sevgiliyi ararlar ve onu bulmak için çok uzun süre beklerler gerekirse. Ama zaman onların lehine çalışır çünkü sabırları sonsuzdur, anıa sonunda istediklerini mutlaka elde ederler.

Erkek: İçten içe yanan bir ateşi vardır. Aceleci değildir.

Kadın: Görünüşte soğuktur ama buna kanmamalı. Kendini kolay teslim etmez

Kova Burcu: Alışılmamış aşklara yönelir­ler. Bunları elde etmek isteyen kişinin . çok geniş bir iç dünyası ve ilerici görüşleri olmalıdır. Sevdiklerini idealize etmek eğiliminde • olduklarından düş kırıklığına uğrayabilirler. Huyları biraz terstir.

Erkek: Aşkta engellerle karşılaşmaktan hoşlanır. Duygusaldır, kaprislidir. Kadın: Aşık olmaz hayran olur. Ama hayranlığı geçti mi de aşık olur.

Balık Burcu: Aşkın karşısında güneşte kalmış kar gibi erirler. Yumuşak ruhludurlar. Aşkta formaliteleri severler. Erkek: Uçarı, daldan dala konan, bir türlü yakalanmak bilmeyen Don Juan tipi. Mistik yanı kuvvetlidir, aşkın formalitelerine bayılır. Kadınlar onun peşinde koşarlar.

Kadın: Kendini, çok çabuk teslim eder. Ateşlidir. Ahlâk anlayışı toplumunkine uymayabilir, ama bağlandığı zaman herşeyiyle kendini verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir