Penis Eğrilikleri

1)Doğuştan olan penis eğrilikleri genellikle erkeğin cinsel aktif sürece girdiği ve penis boyutlarının geliştiği ergenlik çağında belirginleşir.Tanıyı genelde bu çağdaki erkekler kendi gözleriyle eğriliği fark ederek kendileri koyar. Ancak birçok penis eğriliği hastasının utanma duygusu nedeniyle böyle bir sorunları olduğu halde doktora gitmediğini biliyoruz.

Hastaların özel ortamlarında penislerinin sertleşmesi ve bunu kendi çektikleri fotoğraflarla doktorlarına göstermeleri, tanıdaki önemli basamaklardan biridir. Doğumsal penis eğriliklerinin tedavisi mümkündür ve ameliyattır. Bu durum aslında biraz da penis estetik ameliyatı gibi de değerlendirilebilir.

2)Edinsel penis eğriliklerinin en yaygın olanı Peyronie hastalığıdır. Penisteki ereksiyonu sağlayan yapıları çevreleyen kılıfsı dokuda kollajen denilen bir maddenin birikimi ile bu dokuda plak tarzında sert alanlar oluşmasıyla karakterize bir hastalıktır.

Genellikle 40 yaşından sonra görülür. Bazı genetik etkenler, zorlamalı cinsel ilişki sonrası küçük damarlarda meydana gelen kanama odaklarının iyileşme sürecindeki hücre ve doku yenilenmesi veya E vitamini yetersizliğinin, bazen de şeker hastalığının neden olduğu gibi hipotezler vardır.

Hastalığın ilk döneminde sertleşme sırasında ağrılar ve peniste eğrilik meydana gelir.

Bu dönemde uygulanan ilaç tedavileri genelde %30-40 arası başarılı olur.

12-18 ayı kapsayan birinci dönem tamamlandıktan sonra Peyronie hastalığının kronik dönemi başlar. Bu dönemde eğrilik iyice artar. Eğriliğin derecesi bazen 150 derecenin bile üstüne çıkabilir. Bu dönemde sertleşme sırasındaki ağrılar azalır veya kaybolur.

Hastalar eğriliğin şiddetine bağlı olarak cinsel ilişki sırasında neredeyse akrobasi yapmak zorunda kalırlar.

Hastanın ereksiyon sorunu yoksa, eğriliği düzeltmek için gene bazı cerrahi teknikler uygulanır ve genelde de bu ameliyatlar başarılı sonuç verir.

Bazı cerrahi tekniklerin uygulanmasından sonra bazen peniste 1-2 cm lik kısalmalar olabilir. Bu yüzden penisin boyutlarına göre cerrahi tekniğin seçilmesi uygun olacaktır.

Peyronie’nin ileri dönemlerinde ciddi anlamda ereksiyon sorunu da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda uygulanacak tedavi, penil protezlerdir (Mutluluk çubuğu) ve kesin tedavi çözümüdür.

Doktora gitmekten utanmayın çözüme kavuşun
Penis estetikleri ya doğuştandır ya da edinseldir. Ama her ikisinde de çözüm mümkündür. Hastanın ereksiyon sorunu yoksa, penis eğriliğini düzeltmek için bazı cerrahi teknikler uygulanabilir ve genelde de bu ameliyatlar başarılı sonuç verir.

Penis Eğrilikleri” 10 Yorum Yapılmış

 1. ahmet tekin

  benimde penisim aşağıya doğru eğiliyo sertleşme halinde işallah birleşmede bir problem olmaz ama dimdik olmasını tabiki çok isterim ne yapmalıyız_

  Cevapla
 2. yunus emre dilek çuhacı

  benim onunla birleşmemde sorun yok hatta daha çok zevk alıyorum

  Cevapla
 3. can

  benim sorunum şu benim penisim sola doğru eğri ne yapmam gerekli beni aydınlatırsanız sevinirim acil cevabınızı bekliyorum doktora gitmem gerekkirmi ameliyat ücreti ne kadar?

  Cevapla
 4. akif

  sözlü arkdaşım ben çarşamba gün ameliyat olcam bu yüzden. (trabzon özel emperyal hastanesinde) maliyeti 500 ytl ama bu rakam istanbul ve ankara gibi yerlerde 4 5 bin ytl oluyomuş. çok korkuyom ama pisikolojimide çok etkiliyo allahtan hayırlısı diyorum kendi kendime. ameliyat olunca sana tekrar bilgi verebilirim. ama sen yinede bulunduğun ilde bi üroloji uzmanına danış istersen. ahtım var bu hastalıktan kurtulim daha sölümden başka kimseye yan gözle bile bakmicem iyileşirsen kutlama yapcam herkesi sevindircem.
  sorularınız için [email protected] adresinden bana mail atbilirsiniz.

  Cevapla
 5. metin

  slm ben 20 yaşında sözlüyüm ve sorunum şu benim penisimde aşagı dogru egri demek istedigim gerdek gecesinde sorun olurmu veya kadın gebe kalınca dogumda sorun yaşarmı pisikolojim bu yüzden cok bozuk ameliyat yapmak için hangi doktoro başvurmam gerekiyor söylerseniz cok sevinirim şimdiden allah razı olsun

  Cevapla
 6. ahmet

  penis egriligi cinsel ilişkide problem yaratmıyorsa tedavisi şartmıdır ?

  Cevapla
 7. veli

  penisim aşağı doğru eğri ve benide pskolojik olarak çok etkiliyo ne yapmam gerekiyo bilmiyorum 16 yaşımdayım ileride zararı olurmu lütfen hemen cevap yazarsanız sevinirim

  Cevapla
 8. ahmet

  penisim aşagı dogru egri sertleşiyo agrı flanda olmuyo ama beni piskolojikmen çok etkiliyo ilaçla veya fiziksel yöntemlerle düzelmesi mümkünmü ne yapmalıyım tşkrler cvpınızı bekliyorum izmir güvenilir biyer olursa ii olur

  Cevapla
 9. yunus emre çuhacı

  benim penisim kendimi bildim bileli egri ya dogumdan yada sünnet esnasında olabilir ben suan 22 yaşındayım cinsel birleşme sırasında hem karşı tarafa hemde bana acı veriyo bunun tedavisini olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir