Meme Küçültme

Hacmi artan veya şekli bozulan memenin yeniden şekillendirilmesinde hacim fazlalığına bağlı olarak uygulanacak teknik de değişir. Uygulanan tekniğe göre hastaların süt verme fonksiyonları ve meme başı duyuları da değişik derecelerde etkilenir.

Bu ameliyatlarda temel yaklaşım, memede en az cerrahi izi bırakarak, maksimum şekil oluşumunu yakalamaktır. Bu nedenle ameliyat öncesi meme ölçümleri çok iyi yapılarak, ameliyat çizimleri çok iyi planlanmalıdır. Bu aşama, elde edilecek cerrahi sonuç için ameliyat kadar önemlidir.

Cerrahi işlem yaklaşık olarak 2,5-3,5 saat sürer ve hastadaki fazla miktardaki meme ve deri dokusu çıkarılarak, meme yeniden şekillendirilir.

Oluşacak izler, zamanla (6-8 ay) silikleşecek, az dikkat çeker hale dönecektir. Ameliyat sonrası hastanın iki hafta süresince 3-4 günde bir pansumanları ve kontrolleri vardır. Hasta 14. günden sonra işine ve günlük hayatına dönebilir. Ağır egzersizlerden 4-6 hafta kaçınılmalı ve kendisine önerilen süre içerisinde özel tip sütyen kullanmalıdır.

Meme Küçültme” Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir