Meme kaldırma, gögüs dikleiştirme

Meme kaldırma Operasyonunun yöntemi

Meme küçültmedeki yöntemin aynısıdır. Ancak izler daha az ve daha sınırlıdır. Meme ucu hassasiyetinin azalması ve süt vermek fonksiyonunun sınırlanması gibi sakıncalar açok daha nadir rastlanır. Hastanede kalış süresi ve iyileşme süresi daha kısadır.

Hastaların tereddüleri ve soruları?

Soru: Ameliyat sonrasında meme ucu hassasiyetinin azalma veya kaybolması söz konusu mu?
Cevap: Özellikle büyük ve sarkık göğüslerde kısmen hassasiyet kaybı görülür. Fakat 3-6 ay arasında eskisi kadar olmasa da normale döner.

Soru: Yeniden hamile kalındığında süt verilebilir mi?
Cevap: Kullanılan yönteme göre süt verme işlemi kısıtlanabilir veya mümkün olmayabilir. Eğer emzirmek önemli ise cerrah tarafından alternatif metodlar seçilebilir.

Soru: Her bir göğüs ne kadar küçültülebilir?
Cevap: Göğüslerin .yapısını göre 1-3 kg oranında küçültülmesi mümkündür.

Soru: Ameliyattan ne kadar sonra denize girebilirim?
Cevap: Her ameliyatta olduğu gibi güneş ışınlarından ilk 6 ayda korunmak gerekir. Mayo ile 6-8 hafta sonra denize girebilirsiniz. İlk 6-8 haftada spor kısıtlanmalıdır.

Soru: Göğüsün yeniden sarkması söz konusu mu?
Cevap: Evet. Özellikle hamilelik ve emzirme döneminden sonra olabilir. Bu nedenle bu operasyonu bu dönemi atlattıktan sonra yapmak gerekir. Ancak sağlığınızı ciddi şekilde etkileyecek şekilde büyük ise beklemeden yapılması daha faydalı olabilir.

Soru: Göğsümde kistik dejenerasyon gösteren fibroma var. Operasyon benim için riskli olabilir mi?
Cevap: Hayır. Hiçbir risk teşkil etmez. Aksine yararlıdır. Çünkü göğüs dokusundan alınan tüm yağ ve dokular bir check-up amacıyla platolojik incelemeden geçirilmektedir. Ve bunu tüm doktorların yapması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir