Lazer Epilsyon Fiyatlandırması

Piyasada farklı özelliklere sahip eski yeni 100’e yakın epilasyon cihazı bulunuyor buna bağlı olarak epilasyon hizmeti çok geniş bir fiyat yelpazesinde sunuluyor.

Lazer epilasyonda fiyatı belirleyen en önemli olarak sıralayabileceğimiz 4 unsur vardır.

Cihazın teknik özellikleri,

Etkinliği,

Seans sayısının azlığı,

Her cilt renginde GÜVENLE uygulanması…

Seans birim fiyatının çok ekonomik olması her zaman uygulamanın düşük maliyetli olduğu anlamına gelmemektedir.

Örneğin bir seans için birim fiyatı düşüktür ancak 5 yerine 10 yada 15 kez uygulama yapıldığında maliyet ciddi ölçüde armaktadır.

(Not: Ayrıca cihazın leasing, faktoring, kredi veya peşin ödeme ile alınmış olmasının, merkezde bulunan diğer tedavi yöntemlerinde kullanılani cihazların lazer seans fiyatlarına hiçbir bir etkisi bulunmamaktadır.)

Laser epilasyonla ilgili bilgi almak için kliniğimize başvuran kişilere uygulama, tedavi süreci ve cihazla ilgili özellikleri vurgulamaktayız.

LAZER EPİLASYONDA TEKNOLOJİNİN ULAŞTIĞI FDA ONAYLI EN GELİŞMİŞ MODEL

LIGHTSHEER DIODE LAZER…

Caddebostan kliniğimizde laser epilasyon teknolojisinde üçüncü ve en yeni jenerasyon olan DİODE lazerin en gelişmiş modeli olan LIGHTSHEER ile çalışmaktayız. LightSheer, FDA’in “Etkinliği en fazla, yan etkisi en az olan lazer epilasyon cihazıdır” şeklinde rapor verdiği bir cihazdır.

Neden LIGHTSHEER? LIGHTSHEER’ın diğer lazer epilasyon cihazlarından üstünlükleri nelerdir?

1. LightSheer yalnızca epilasyon amacıyla geliştirilmiş bir cihazdır.

Dalga boyu 800 nanometre olup ışın, clit altında 4 mm kadar derine inebilmektedir. Bu da etkin bir epilasyon uygulaması için en UYGUN mesafedir.

Dalga boyu düşük olursa ne olur?

Düşük dalga boyuna sahip cihazlarda ışın yalnızca yüzeye yakın kıl köklerini etkileyecek; daha derindeki kıl köklerine ulaşamayacağı için kesin ve kalıcı sonuca ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Dalga boyunun daha yüksek olması tedaviye katkısı var mıdır?

Yüksek dalga boyuna sahip cihazlar genellike leke tedavisi, kılcal damar tedavisi uygulamalarında kullanılmaktadır. Uygulama esnasında duyulan acı hissi diğer cihazlara göre daha fazla olduğundan ve bu durumun tedaviye olumlu bir etkisi olmadığından epilasyon uygulamalarında çok efektif değildir.

Bu nedenle en efektif dalga boyu LightSheer Diode lazerde bulunmaktadır.

2. LightSheer’ın en önemli özelliği gelişmiş bilgisayar sistemine sahip olmasıdır. Bu sistem sayesinde kişinin cilt rengine, kılın rengine, yoğunluğuna ve kalınlığına bakılarak ayarlamalar yapılabilmekte ve kişeye özel en efektif dozlar kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak epilasyon güvenli bir şekilde uygulanmakta ve tedavi -seans sayısı bakımından- en kısa sürede tamamlanmaktadır.

Efektif doz ne demektir?

Dokuya zarar vermeyecek ancak kıl kökünde maksimum tahribat yapacak olan kişiye ve uygulama yapılacak bölgeye uygun enerji değerleridir. LightSheer’da ışının jul cinsinden büyüklüğü (5j – 60j); milisaniye cinsinden gönderilme sıklığı ve gönderilme süresi ayarlanabilmeketdir.

Uygulama uygun dozdan düşük değerlerle yapılırsa ne olur?

Kıl kökleri düşük dozdan kısmen etkilenmekte ve bu doz kıl folikülünü kalıcı bir biçimde tahrip etmek yerine zayıflamasını sağlamaktadır. Bu durumda tüyler bir sonra incelerek çıkmaya devam etmektedir. Tüyler inceldiğinde ise kalıcı ve kesin tedavi şansı giderek zorlaşmaktadır.

Daha yüksek değerlerle yapılırsa ne olur?

Yüksek doz ciltte yanıklara ve lekelenmelere yol açmaktadır.

Bu nedenle kişiye özel dozlarla çalışmak işlemin güvenli yapılması ve tedavinin kısa sürede tamamlanması açısından önemlidir.

3. Esmerlerde, güneş / solaryum sonrası bronz tenlilerde güvenli ve etkin epilasyon

LightSheer’ın en önemli bir diğer özelliği esmerlerde ve bronz tenlilerde güvenli epilasyon sağlamasıdır. Bir önceki maddede söz ettiğimiz bilgisayar sistemi sayesinde kişinin cilt rengine göre hassas ayarlamalar yapılabilmekte böylece ışığa duyarlı esmer ve bronz tenlilerde hatta zencilerde dahi epilasyon işlemi yanık lekelenme riski olamadan güvenle uygulanmaktadır.

4. Yüzdeki ince tüyler üzerinde etkili olan tek lazer epilasyon cihazı LightSheer diode lazerdir.

Lazer epilasyon uygulamalarında kıl kökünün kalın ve koyu renkli olması avantajdır. Bu nedenle bikini, koltukaltı gibi bölgeler çok daha hızlı şekilde tedaviye cevap vermekte ve 4-5 seans gibi bir süreçte tedavi tamamlanmaktadır. Ancak yüz gibi tüylerin daha ince olduğu bölgelerde kesin ve kalıcı epilasyonun sağlanması için bazı kişilerde 7-8 seans gerekmektedir. Bu da ancak LightSheer gibi kişiye özel hassas ayarlamalar yapabilen cihazlar için geçerlidir. Zira eski jenerasyon cihazlar yüzdeki tüylerde kalıcı epilasyon sağlayamamaktadır.

LightSheer ince tüyler üzerinde başarılıdır ancak ayva tüyleri, beyaz, sarı tüyler üzerinde hiçbir laser epilasyon cihazı etkin değildir. Zira ışın kıl köküne rengini veren melanin maddesini gördüğünde ısı enerjisine dönüşmekte bu ısı enerjisi kıl köküne kalıcı tahribat yapmaktadır. Ayva tüylerinde melanin miktarı az olduğundan lazer ışınından etkilenmemektedir. Bu nedenle yüzdeki tüylere uygulama yapılırken kişinin uygun bir aday olup olmadığı analizinin doğru yapılması gerekmektedir.

Lazer Epilsyon Fiyatlandırması” Yorumlar

 1. isa karahalil

  iyi günler
  benim size bir sorum olacaktı
  cevaplarsanız sevinirim.
  benim alnım aileden gelen ırsiyet yüzünden dar.
  çok dar bir alnım var.
  bunu lazer epilasyonla normal bir duruma getirebilir miyiz.nasıl bir tedavi uygulayabiliriz.
  şu anda baba tarafında saçı dökülen yok.alın darlığıda anneden geliyor.şimdiden teşekkürler.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir