Kızlık Zarı Diktirme

Diyarbakır’da on yıldır görev yapan ve Dicle Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nü kuran Doç. Dr. İbrahim Aşkar, kızlık zarı diktirmeyle ilgili olarak yaşadıklarını anlattı:

CETAD’ın yaptığı araştırma; Türkiye’de her on kişiden birinin kızlık zarının dikilmesini önerdiğini gösteriyor. Doğu’da kızlık zarı dikilmesi yaygın mı?
Evet, Doğu’da yaygın. Biz de dikiyoruz, kadın doğum uzmanları da dikiyor. İstatistiksel olarak değerlendirmek gerekiyor ama elimizde kesin rakamlar yok. Batı’da da, Doğu’da da bu konuda rakamsal düzeyde konuşmak çok zor. Çünkü tabu olduğu için bu operasyonlar çoğu zaman küçük operasyon kaydıyla kayıtlara yazılıyor, detayına girilmiyor. Bekaret; Doğu toplumunda çok çok önemli ama eskiye göre burada da bir hayli rahatlama var. Bazen gençler evlenmeden cinsellik yaşıyor ama bunu tabu olarak gördüklerinden ilişkilerini korumak adına birlikte gelip kızlık zarının dikilmesini istiyorlar. Küçük değişimlere rağmen bekaret tabusu özellikle Doğu toplumunda mutlaka koruması gereken bir adet.

18 YAŞ ALTI YASAK

Genç kızlar gelip gizli gizli kızlık zarlarını diktirmek istediklerinde bu uygulamayı yapıyor musunuz?
18 yaşın altında böyle bir şey kanunen mümkün değil. Gelenlere, 18 yaşın üzerinde olmaları gerektiğini ve en azından bir aile büyüğünün bilgisi olması gerektiğini söylüyoruz. Çünkü kimseye haber vermeden gelen birine müdahale yapmak sağlıklı ve doğru değil. O yüzden en azından yanında biri mutlaka oluyor. Ayrıca işin tıbbi yönü de var; basit operasyon sayılıyor ama yine de riski vardır. Bu yüzden hastanın mutlaka müdahaleyi birine haber vermesini istiyorum. Bazen annesiyle gelenler bile oluyor.

Sizce hekim olarak bunu yapmak doğru mu? Bir hekimin ‘ben kızlık zarı dikmem’ deme hakkı var mı?
Reddedecek bir doktor olduğunu zannetmiyorum. Çünkü bu operasyon aynı zamanda sosyal bir gereklilik oluyor. Ben, bana bu operasyon için başvuran kişinin hikayesini bile sormam. Çünkü genç kızın bundan rahatsız olabileceğini düşünürüm. Zaten gelirken eminim büyük zorluk çekmiştir ve bu son umududur. Tek sorduğum şey; operasyon için sorunun geçmişteki bir olay nedeniyle mi kaynaklandığı, yeni mi oluştuğudur. O kadar! Buna önem veren kişiler birbirlerine beyaz ya da pembe yalan söylüyorlar. Bence gereksiz bir yalan ama yine de toplum önem veriyorsa…

Kadın açısından zahmetli bir uygulama mı; ne kadar sürüyor, aynı gün genç kız ailesine fark ettirmeden evine dönebiliyor mu?
İki tip tekniği var. Birincisi yalnızca dikiş atılarak yapılıyor. Daraltma şeklinde oluyor ve gerdeğe girmeden üç dört gün önce yapılması gerekiyor. ‘Flep’ dediğimiz teknikle yapılanı ise daha zorlu hatta ameliyat bile gerektirebiliyor. Bir doku alarak yama yapıyoruz ve o alanı daraltıyoruz. Hastanın tercihine göre uygulanan teknik değişiyor. 20 dakika ya da 10 dakika sürüyor. İki teknik de lokal anestezi ile yapılıyor.

Dikilen kızlık zarı; genç kız ne zaman cinsel ilişki yaşarsa o zaman mı bozuluyor, yoksa birkaç ay mı dayanıyor?
Bu operasyon için gelen genç kızlarla fazla diyaloğa girmeyiz; bu tamamen onun özelidir. Ama neye ihtiyacı olduğunu öğreniyoruz. Birkaç gün sonra evlenecek mi, yoksa evlenmesi bir yıllık zaman dilimi içinde mi gerçekleşecek; ona göre anlattığım bu iki teknikten birini uyguluyoruz. Daraltmayı üç dört gün önce yaptırması gerekiyor. Öyle olunca nikahtan üç gün önce geliyorlar. Diğer ‘fleb’ dediğimiz tekniği ise birkaç yıl önce de yaptırmış olabiliyor. Onda bir problem olmuyor.

Kızlık zarı dikilince cinsel ilişki sırasında anlaşılma ihtimali var mı?
Eğer başarısız olduysa anlaşılır, onun dışında kimse anlayamaz. Kızlık zarını diktiren genç kızların en büyük korkularından biri budur. Ama fark edilmesi neredeyse mümkün değildir.

Hangi estetik sorunlar Doğu’da kadınların evlenmesine engel, evlenmek isteyen genç kızlar hangi ameliyatları yaptırmak istiyorlar?
Doğu’da özellikle köylerde evlilik yaşı çok küçük. 20 yaşına gelip evlenemediyse o zaman genç kıza zaten garip bakılıyor. Bir kız evlenme yaşını geçtiyse ve özellikle burnunda sorun varsa bazen ailesi tutuyor kolundan getiriyor. Doğu’da en legal estetik ameliyat burun ameliyatıdır. Ailenin durumu iyiyse köylerden bile genç kızlar burun operasyonu için getiriliyor. Onun dışında plastik cerrahi yapılır, boyun, göğüs ve kalça çevresindeki yanık ameliyatı yaptırırlar.

Kızlık Zarı Diktirme” 97 Yorum Yapılmış

 1. suska

  merhaba
  kızlık zarı dikmek ücreti 1300-2000 YTL arasında ve ankarada olanlara yardımcı ola bilirim bu adres olaşabilirsiniz bana ilke_*****
  keşkede erkeklerin zarı olsaydı bizim için günah olan onlarada günah ama kendileri yaptığı zaman erkeklik sayılır
  demi ? hadi evlenmekten sonra aldatmak olmaz mı ?
  neyse herkese geçmiş olsun
  by

  Cevapla
 2. emrah

  ben buyzıları okudum hemen hemen hepsini oncelikle sunu solıyım insanlar herseyı merak ederler su sunu yapmıs bende yapıyım sunun sevgilisi war benimde olsun we suda gercek neyazıkkı sozunde durmayan erkekler de war bunların acısını kızlar cekıyo we buyuk bir pişmanlık baslıyor kız için bunun da webali erkek arkadasınıza soleyın

  Cevapla
 3. ELA

  ya pes dogrusu bütün yorumları okudum ne zor durumda olan kızlar varmış ya allahıma şükre ediyorum tertemizim hiç bir erkegide evlenmeden yanıma yaklaştırmam ben suçun %75ini kızda görüyorum çünkü erkek her zaman ister önemli olan kızın onu durdurması lazım ya yazık valla aileniz duysa mahvolurlar.. şuda var dikdirseniz anlamıyacaklarmı sanıyosunuz eşiniz inanmayıp jinekolaga götürse orda belli olur ve boşar hadi yutturdunuz yazık degilmi o insana nasıl yatarsın nasıl olursun.bence söyleyin ben böyleyim kabul edersen etmessen yol gösterin ama şuda var bazı erkek çok düşkün oluyo namusa o insana söylesen direk bitirir

  Cevapla
 4. tuana

  merhaba,
  kızlık zarı dikimi sırasında vajinanın görüntüsü bozulur mu sarkma felan olur mu? ücreti ne kadar flep yönteminin ve son soruda fleb yöntemi ne kadar dayanır? kontrol sırasında fleb yöntemi ie dikilen zarın yırtılıp yırtılmadığını anlayabilirler mi daha sonra muayne için gitsek?

  Cevapla
 5. zeynep

  kızlık zarı dikimi ne kadar merak ediyorum fiyatı benım için çok önemlı yardımcı olursanız sevinirm smdiden tesekkurler..

  Cevapla
 6. çare

  ilişkiye erkek arkadaşım tarafından zorlandım 2 sene önce we ewlenmeyi düşünüyorum ama bu durum yüzünden herkese hayır diyorum.istanbulda yaptırabilceğim bi hastane önerirmisiniz?ayrıca ücreti ne kadar

  Cevapla
 7. SENNUR

  Acil flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi ücreti nekadar dır yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 8. nilgün(cok çarsizim)

  merhaba kalıcı kızlık zarı dikiminin fiyatını öğrenmek istiyorum ayrıca bu işlem antalyada nerede yapılıgını ogrenebilirmiyim lütfen yardımcı olun.

  Cevapla
 9. selin

  kızlık zarı dıkımı fıyatını ogrenmek istıyorum lutfenn soyleyın

  Cevapla
 10. bahsıs

  benimle ister evlenir isterse evlenmez yarın ölüpte dirildimiz zaman karsısında nasıl hesap vericez bizden hakını isticek

  Cevapla
 11. Yoda

  Vay anam vay.
  Memleketin yarısı kılıçtan geçmi$ haberimiz yok.

  Ben bu konuda biraz ketum karardayım. Hiçbir hatun durduk yere kızlık zarını delmeye meraklı değil eyvallah. Ama hiçbir erkekde durduk yerde bi hatunun “du şunun kızlığını bozayım” mantığıyla berâretine göz koymaz. Yani sözün kısası bu i$ler kar$ılıklı. Erkeklere bok atan’da, kızlara bok atan da suçludur.

  Ben ki zamanında yediğim haltları evlenmeyi dü$ündüğüm hatunla rahatlıkla payla$tım. Hem kendi vicdanım adına, hem onun da kafa olarak rahat olması adına. Keza aynı şekilde o da bi takım ili$kiler, beraberlikler ya$amı$.
  Nihayetinde bir doku parçasından mesned alarak sadakat bekleyen birisi değilim. Amiyane tabirle açık kapı olan kız arkada$ımla henüz el ele tutu$maktan öte bi atraksiyona da giri$medim, giri$memde. Zira bana göre mahremiyeti mevcudiyetini korumaktadır halen. O da bu karara saygılıdır. Zira bizim için ko$ullar gayet uygun olduğu halde, her ikimizde kısa süreli zevkler için kendimize sahip olabiliyor isek daha da dönülmez noktada, henüz elinde fırsatı olanlar daha bi sahip çıkmalı.

  Ayrıca ki$i veremeyeceği bir hesap yada vebal getirecek bir eylemi bilincinde olduğu halde yapıyorsa yükünü de çekmek zorundadır bence.
  (mecbur bırakılanları tenzih ederim)
  Nasıl ki ülkemizde kredi kartını 1 ay geç ödediğin takdirde bankalardan 10 yıl süreyle kredi alamıyorsan bi takım $eylerin hayatında ciddi adımlar olduğunu, yapmadan evvel iyice bilincinde olması gerektiğini bilmeli derim ben.
  Hele ki Türkiye gibi tabu manyağı olmu$ bir memlekette sen tut ananın babanın ve hatta ileride evleneceğin ki$ilerin kızlık zarı gibi hayati öneme sahip olduğu bir mevzuda 5 dakikalık zevkine bak. Sonrada çık ortalıkta diktirmek için yer ara.

  Açıkçası yapanı da, yaptıranı da, sebep olanı da tasvip etmem, etmiyorum.
  Ha kendi adıma gayet vicdani rahatlığım var.

  Ayrıca kızlık zarı konusunda;
  Türkiye’de bir erkek 20’li ya$lara gelene kadar ebeveynleri ile cinsel konularda bırakın diyaloğa girmeyi sevi$me sahnesi içeren bir film bile izleyemezken,
  aynı Türkiye’de
  kızlar Regl oldukları günden itibaren anneleriyle cinsel konularda rahatlıkla konu$abilmekte ve bu konunun önemini erkeklere oranla daha fazla bilmekte. Gel gelelim kendi ellerindeki bu durumu muhafaza edememekte büyük bi çoğunluğu ?

  Sizce de garip bir tezatlık değil mi ?

  Sıkıntı ya$ayanların Allah yardımcısı olsun. Dürüst olunması nacizane kanaatim ve tavsiyemdir.

  Cevapla
 12. pelin

  kızlık diktrmenın fıyatını ogrenebılırmıyım şimdıden tesekkurler

  Cevapla
 13. sema

  ben sımdı ıkı uzun surelı yaptıramazmıyım bu zar dıktırme olayını :s

  Cevapla
 14. murat

  Arkadaşlar adına üzüldüm ancak gercekten kendini saklayan kişiyi kandırmayın unutmayın herkes sizin gibi değil

  Cevapla
 15. cennet

  mrb.ben 19 yaşındayım ve ilk defa erkek arkadaşımla bir ilişkiye tamamen girdim ama bozulduğuma dahil hiç bi kanıtla karşılaşamadım yani kısacası kan gelmedi nedenini öğrenebilirmiyim şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 16. Nesrin

  merhabalar geçen yıl erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdim ve kızlık zarım yırtıldı bu yıl ise başka biriyle evleniyorum fakat korkuyorum ne şekilde yapacağımı diktirmek istiyorum ama ilk gece mutlaka kan gelirmi tek endişem odur benim. beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim

  Cevapla
 17. admin Post author

  @sabiş güzel yorumun için teşekkür ederim. Sen haklısın, ne olursa olsun kızlar dürüst olun. Her insan hata yapabilir isteyerek yada istemeyerek… Zamanın kızları 5dklık zevk için bu hallere düşecek kadar salaklaştı. Zamanın erkekleri 250gr et için zorla tecavüz edecek kadar değiştir.

  ilerde eşim diyeceğiniz insanın karşısına yalanlarınızla çıkmamanız sizin için iyi olacaktır.

  Cevapla
 18. sabiş

  herkeze slm lar bütün yazıları okudum bende bakire değilim ama diktirmek insanları kandırmak cok yanlış bekleyin kimseyle beraber olmayın dürüst olun basınızdan gecen olayı anlatın ve mutlaka elbet bir gün biri sizi anlayacak kendine karı yapıcaktır ben dürüst oldum kimseyle beraber olmadım ilk cıktıgım kabul etmedi ama 2cisi kabul etti şimdi evliliğe dogru adım attık.benim vicdanım rahat yalan dolan yok eşimin yüzüne gururla bakarım.Bozulma olaylarına gelince ne erkekler ne de kızlar sütten cıkmış ak kasık degil tabi bunlar farklı farklı olaylar kiminin isteyerek kimininde zorla oluyor kızlar yapmayın herseye ragmen dürüst olun inanın kazanacaksınız yalan kötü bişey bir de ortaya cıkarsa hayatınız tamamen kabus dolu gecer hiç bir erkegi kandırmayın dürüst olun sabredin yanlış yapmadan kimseyle beraber olmadan eşinizi bekleyin böyleolursanız hem vicdanınız rahat olur hem başınız dik olur hemde allah yardımcınız olur en azından işlenmiş bir günah varsa öbür dünya için yükünüz hafiflemiş olur yinede hepinizin fikrine saygım sonsuz bu da benden bi fikirdi ben dogru yoldayım sizdende bunu yapmanızı isterim

  Cevapla
 19. sevda

  ben 3 ay önce ilişkiye girdim ve evlenıcem suan nısanlıyım ve dıktırmek istiyorum herhangı bı sorun olırmu yardımcı olursanız sevınırım lütfen yardımcı olun tsk

  Cevapla
 20. emel

  ankarada bu ameliyatı yapacak bir yer var mı ve maliyeti ne kadardır?

  Cevapla
 21. seda özgül

  merhaba ben 17 yasında bır kızım erkek arkadsımla ılıskıye gırdım v ebunu telafı etmek yani diktirmek ıstıyorum ucreti ne kadardır?

  Cevapla
 22. DR.ADAM

  Arkadaslar kizlik zari diktiren kadin magduru olmak istemeyenler ve yalan dolanla dalavere isler cevirenler DiKKAT!!

  ORJINAL KIZLIK ZARI BOZULDUGUNDA HAFIF PITILASMIS PEMBEMSi KAN GELIR. DiKTiRiLEN ZARDA iSE NORMAL KAN GELiR.

  BU DiKTiRME OLAYLARI NAMUSSUZLUGUN DANiSKASiDiR.

  BU TiP OLAYLAR KUCUK YASTA TECAVUZE UGRAMiS YADA TECAVUZ SONUCU DEPRESYONDA OLAN, PSIKILOJIK BUNALIM YASAYAN INSANLARA BIR NEBZE DESTEK AMACLI UYGULANIR. BEN BIR DR. OLARAK BOYLE UYGULUYOR VE BUNUN HARICINDE KIZLIK DIKEN HIC BIR MESLEK TASIMI TASVIP ETMIYORUM. UMARIM O MESLEK TASLARIM ELLERINI CEBINDEN COK VICDANINA KOYARDA BU TIP OLAYLARA GECIT VERMEZLER. GERCI HAYAL MEYAL BU ISTEGIM. ALLAH ISLAH EDE SiZLERi.

  Cevapla
 23. tuba

  merhaba bn bndan 3 ay once erkek arkadasımla ılıskıye grdım bı kac seferde kan glmemıstı ama snra kan glmeye basladı kızlık zarımın bozuldugundan emınım bu evlenmeden 2-3 gun once dıktırılen kızlık zarının malıyetı nedır bn ankarada oturuyorum ve bı kac ksıden duyduguma gore dıktık dıyıp dıkmıyolarmıs ? bunu nasıl anlarız bana guvenılır bbır adress ve bu ısın malıyetını solersenız cok sevınırım teskkurler…

  Cevapla
 24. serpil

  selam benim 24 yaşında kızım var şu anda evlenmek üzere 3 ayı var kızım nışanlısını seviyor fakat biryandanda sürekli ağlamaklı kızımla konuşmaya çalıştım durumunu bana anlattı erkek arkadaşıyla beraber olmuş bana söyleyememiş bir arkadaşından yardım alıp doktara gitmiş kızlığının bozulduğunu söylemişler bu durumu babasına söyleyemedim.Eşim çok aksi biri kızımı dayaktan öldürür.aynı şekilde benide lütfen bir anne olarak bana yardım edin.kızlık zarının dikildiğini duydum.istanbulda oturuyorum.nerde ve kaça yaptırabiliriz.Lütfen acil cevap verirseniz çok memmnun olurum.Şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 25. semiha

  ben 2 senelık bır c ıktıgımla ilişkiye gırdım arada bır ılıskı yasıyorduk ılk ılıskıye gırdıgımd kanama gelemdı aradan bayagı bı zman gectı adet olmustum ve adetım bıtmıstı bıttıgı gunun ertesı gunu ıkı uc damla geldı o aksamı banya oldum ve eretsı gun erkek rkadsımla ılskıye gırdım ılskıye gırdgımde bısı olmadı ama erkek arkadsım parmagıyla vajınma soktugunda cıakrdıgında parmadıgına kan gelmıstı ama cok degıl ewe gıttıgımdede bır ıkı dmla geldı ama cok acık renktı kan acaba kızlk zarım bozulmusmudur bozulsa bıle kadın hastalıkları bır doktara gıttıgımde kızlk zarınım bozulup bozulmaıgını sordugumda nasıl bır muayne eder benı ogrenmek ıstıyorum cok acıl lutfen bana yardım edın

  Cevapla
 26. selin

  hocam ben eylül ayı gibi 3 aylık bi bebek aldırdım ve kızlık zarımı diktirmek istiyorum.evleneceğim insanla birlikte olurken kan gelirmi?uzun süreli olanlarından diktirmek istiyorum

  Cevapla
 27. TARDU

  Jordon arkadaşım öncelikle jinekolog veya dr vs değilim yetkili olmadığım konuda konuşmuş gibi olmayayım ama çok fazla okuduğum için birşeyler yazmıştım. İlişkiye girmişseniz ve birdaha kesinlikle girmem diyorsanız şimdiden diktirebilirsiniz ama bunun kalıcı dikim olması gerekir zira anladığım kadarıyla evlenme tarihiniz belli değil… Kalıcı dikim maliyetli diye biliyorum her ile ve semte göre dr ların fiyatı değişiyor şunu bilinizki Dr ların “1200-1500” ytl telafuzları tam bir çaresizlikten yararlanma durumudur çok daha uygun fiyata bunu yapanlar mevcut. Çok maliyeti olmayan bir operasyon, sadece 20-25 dakika sürmekte (anestejik iğne+ iplik maliyeti + zaman ve işgücü). Zamanın uzamasını sorun yaratırmı diye sormuşsun uzaması hiç sorun yaratmaz ve birkez değil defalarca da dikilebilir, hatta dikilecek zar parçası kalmamışsa bile rahim duvarınızın bir yüzeyinden flep yöntemiyle zar kalınlığında bir doku parçası kesilerek karşı duvara dahi dikilebilmekte. Zamanı sorun etmeyin
  ileriki günlerde cinsellik yaşama durumunuz varsa şimdiden diktirmek yerine evlenmeden 3 gün önce dikim yaptırmanız daha mantıklı olur.
  Birde her jinekolog bunu yapmıyor, muayenehanesine girip sormanız gerekiyor. Bayan jinekologlarda bu operasyonu yapıyorlar. Allah yardımcın olsun

  Cevapla
 28. ece

  kızlık zarı ankarada nerelerde dikiliyor ve kalıcı kızlık zarının ucretı ne kadar yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesekkurler

  Cevapla
 29. jordon

  tardu banada yardım et sevgilimle ilişkiye girdim 20 yasındayım ve bunu diktirmek istiyorum önce muayene olmam gerekiyo bılıyorum ilişkiye gıreli 20 gun falan oldu zamnın uzaması bı sorun olurmu:?? bu konudaki maliyet nekadarı bulur?? her jinekolog yapabilirmi??

  Cevapla
 30. TARDU

  Ali Akın kardeşim, anladığım kadarıyla bir kızı kadınlığa götürmüşsün ve evleneceği zaman diktirmekten bahsediyorsun, yani sen evlenmeyip kız arkadaşın başkasıyla evlenirken dikim yaptıracaksın sen evlenecek olsan ne diye dikim düşünesin zaten. Bu erkekliğe vicdana sığmaz 40 yaşında bir abin olarak söylüyorum ister dinle ister umursama, kızlığını bozduğun o günahsız kızla evlenmen hem senin vicdanını rahatlatır hem de o kıza dünyaları bahşedersin, zira o sana kızlığını vermekle sana bütün dünyasını bahşetmiş.İyi düşün doğru karar ver kimsenin günahını alma bir yerde senin de, kızından çıkar belki…

  Cevapla
 31. TARDU

  Kızlığınızı diktirmek istiyorsanız kalıcı diktirip o kadar parayı boşa dökmek yerine geçiçi kızlık dikimi yaptırın arkadaşlar, zira geçicide olsa kalıcıda olsa ilk gecenizde aynı kanamayı yapacak. Sadece geçici yapılan kızlık dikimi evliliğinizin 2-3 gün öncesinde yapılmalı 1-2 hafta önce yapılan dikimler işe yaramayacaktır. Birde erkeğin anlayıp anlamayacağını merak ediyorsunuz ben erkeğim ve şahsen kızlık dikilmişse anlamak her erkeğin harcı değil fakat şuradan anlayabiliriz, erkek tecrübeli ise (bayan fazlaca ilişkiye girmişse vajeni oldukca genişler,hiç ilişkiye girmemiş bir bayanla girmiş bayanın vajen darlıkları farklıdır bunu tecrübeli erkek organının içeri kolayca girmesinden anlayabilir veya şüphe duyabilir, ha vajen daratlmak gibi bir şeyler duymuş olabilirsiniz ama bu tür zor şeylere başvurmayın bunu genelde orta yaş üstü çocuk doğurmuş kadınlar tercih ediyorlar (çok çok genişlemiş olanlar). Birde nerede muayene olabilirim diye sormaktasınız, bütün jinekologlar bu muayeneyi yapar, sadece caddede yürürken kafanızı kaldırsanız 2-3 tabela görürsünüz zaten…Utanan sıkılan varsa birçok bayan jinekolog var içi içinizi yemekten en azından onlara muayene olun. Allah yardımcınız olsun

  Cevapla
 32. ali akın

  ben 22 yasında bır gencim sewgilim 20 yasında bı kız. bı süre önce ilişkiye girdik we kan geldi kızlıgı bozuldu.ama ben ıkıncı bı ılıskıde bıraz daha kan gelır dıe bılıodum ama ıkıncısınde gelmedı..nedne? sımdılerde dıktırecem dıe tutturdu bunu bıraz arastırdım ewlenmeden kısa bı sure once yapılmasının daha duzgun olacagını ogrendım we o ılk kanın bıdaha gelmıyecegını duydum bu konuda yardımcı olmanızı ıstıyorum ne yapılması gereklı ne kadar malıyetı war. 3-4 yıl sonra yapılmasında bı sorun olurmu? sımdıen tskler

  Cevapla
 33. mutsuz

  öncelikle sunu söylemek istiyorum ki eleştiri yazan bay arkadaslar evet bı yonde haklısınız eleştirme konusunda .. yapmasaydın doyısunuz .. ama tecavuz drecesınde ıstemeyerek olanlardan da mı bız sorumluyuzz.. basta sız utanın ..utanın cunku bu kadar masumun gunahını alıyosunuz omur boyu beddua alıyosunuz.. sız dusuruyosunuz bu ınsanları bu duruma.. her kız arkadasımla bırlıkte olayım ama evleneceım bakıre olsun mantıgınızla bu konu bu hale gelıyo işte.. sonra da durust olsun dıyosunuz.. sımdı gelıp bırı dese kı her seyı anlatsa ısteyerek olmadı dıye .. yıne ınanmayacaksınız!! o zaman ne bu durustluk taslamalar.. sankı sız sutten cıkma ak kasıksınız .. yok vıcdanınız sızlamayacakmıymıs bılmem ne .. basınıza galmeyınce anlamazsınız .. bu iş bu kadar.. karsıdan konusmaya benzemez.. işte siz gibiler yuzunden kım bılır kac kızın hayallerı sönüyo.. EN BASTA UTANMASI GEREKEN SİZLERSİNİZ.!!! hayatımızı karartıp , bızı bu duruma dusuren sizler….. en dogal hakkımız bu durumdayken care aramak..

  Cevapla
 34. yaptım bıkere

  nasıl olcak bılemıorum
  kızlık zarı dıkımnde 2 gun ıcerısınde kullanmakmı gerekıo bıde erkek bunu anlamıomu avlendıkten sonra eş jınekolaga goturrse bunu bu jınekolok bılırmı ve dıkım ucretı nekedar bunn sonu e olcak nası olcak evdemı kacaz yoksa

  Cevapla
 35. Aleyna

  Canlarım ssk da olur peşinde yeterki siz bi kadın doğum uzmanına gidin bu tür doktorlara güvenebilirsiniz hiç çarşıya çıkmıyomusunuz bi özel kadın doğum uzmanına gidin orda işinizi görürsünüz.

  Cevapla
 36. melis

  9 yaşında bır kızdım bır erkek tarfından tecavuze ugradım ama ozamn adet gormuyordum acı ız ettım ama şimdı hep o kuşkuyla yaşadım acaama kızlık zarım bozulmuşmudur bıde ne kadara dıkılıyor ssk bakıyormu boyle işlerer bır doktora gıdıpte soramıyourm fıyatı ve bouzlup bozulamdıgını öğrenmek istıyourm yarımcı olursanız çok sevninirm şimdıden teşekur edrım

  Cevapla
 37. İNFERNO

  mrb ben şeyi öğrenmek istiyorum KIZ ARKADAŞIM KÜÇÜKKEN KAZAYLA KIZLIK ZARININ YIRTILDIĞINI SÖLEDİ DOKTOR RAPORUYLA GERÇEKTEN KAZAYLA MI YOKSA İLŞKİ YOLU İLE Mİ YIRTILIP YIRTILMADIĞI ÖĞRENİLİR Mİ ACABA

  Cevapla
 38. bakire

  yorumların heppsini okudum ve şok oldum.bence bu yazılanları, kızlık zarından muzdarip olan bayanların hikayelerini BÜTÜN GENÇ KIZLAR okumalı ve ibret almalı..
  “iki şey hakkında garanti verin ben de size cenneti garanti edeyim.biri iki dudak arası, diğeri ise apış arası”.Hadis-i Şerif.
  Dikkat edin sadece bayanları kapsamıyor bu ikaz!

  Cevapla
 39. mavi sayfa

  kızlık zarı muayenesinin fiyatını öğrenmek istiyorum sadece konturol fiyatını bide ankarada söyleyeceniz fiyata muayene yapan bir hastane önermenizi istiyorum.cvp için şimdiden tesekkürler

  Cevapla
 40. esra

  mrb ben esra kızlık zarının fıyatını öğrebmek ıstıyorum

  Cevapla
 41. birsen

  sude nin yasadıgının aynısını ben yasadım çok az gırdı ve çoktan olan olmustu fakat erkek arkadasım imkansız olamaz demişti erkekler her nekadar bizi bu konuda küçümsesede ona güvenmiştim…ne olursa olsun kontrolü ona bırakmamam güvenmemem gerekti.beylerin yazdığı yorumları okuyorum hep ön yargı ama yazanlar kendılerı iyi bilir her nekadar burda ahlak dersi versenizde sizde bakire bi kızla ilişkiye girmişsinizdr evet güven saglarsınız belkı yapmak ıstemezsınız ama yinede uçkurunuza sahip çıkamazsınız sonra vay anam ben bakire istiyorum die ahlaklı kelımelerle zırvalar sizin o pis nefisleriniz olmasa hiçbir bayan bu köt durumda olmazdı gelmeseydınız yatmasaydınz dersınız ama sız erkeklern çoğu laftanda anlamıyo iğrenç bi ısrarcılığınız var yapış yapış sizin açtığınız sebeplerden dolayı burdayz ve zor durumdayz.flep fiyatınıı öğrenmek istiyordum konu nerelere geldi bide ahlk dersi verıyolar.çok namuslusunuz ya ondan.

  Cevapla
 42. sude akin

  merhaba ben 24 asindayim,ilk kez erkek arkadasimla yakinlasdik,tam birsey yasamadik,varjinama belki cok az girdi hatirlamiyorum,2 damla kadar kan geldi,erkek arkadasim imkansiz diyor ama arasrimalarima göre imkani var ,sorum kizlik zarim bozulmusmudur,yardimci olursaniz cok memnun kalirim simdiden tskler

  Cevapla
 43. cansu

  lütfen bana kızlık zarının kaça dikildigini söyleyın cok zor durumdayım yardımcı olun cvp beklıyorum

  Cevapla
 44. cansu

  nasıl başlıcam bılmıyorum ama kızlık zarı ne kadara dikiliyor ben evlenıcem ve bunu yapmam gerekıyor bır cvp vereısenız sevınırım lütfen

  Cevapla
 45. berkant

  nerde ensağlıklı şekilde yaptırabiliriz birde fiatı nedir

  Cevapla
 46. aylin cenikci

  arkadaslar ben duydumki dip kızlıgı topuk kanıyla aynıymıs yani topugunuzu kanatmanız lazım 2 kisi aynı rengmis amadiktirmenin ücreti 800 1000 ylt arasıymıs issallah bu dertden kurtulursunuz herkeze bol sans

  Cevapla
 47. gerekyok

  benim anlamadığım şu; Dktirdin kurtuldun. Ya arkadaşlar sanki elbise diktiriyorsunuz.gömleğiniz sökülmüşte iğne iplikle bunun tedavisini yapıyorsunuz. peki ilk olunan erkeğikimunutur. hiş umadığınız anda ne kadar nefret ederseniz edin birde buun manevi bri yanı yokmu ekonomisini hallettiniz. kocanız oalaağı kandırdınız. peki evlilik yalanla başlamış olmuyormu? sadece bu kendinizive çocuklarınızın babası olacak kişiye. haksızlık değilmi? bence yaptınsa açıkça konuşaaksın kardeşim. cesaretin yoksa tepki alcaksan neden yaparsın. 5. dk kalık zevkinemi.

  Cevapla
 48. HÜSEYİN (İÇR)

  sevgili zihinsel özürlü arkadaşım (fatma)henüz arkadaş seviyesınde degiliz,ki olmakta ıstemem öncelikle kendınde olan sorunlarını… ve problemlerını degerlendirip öne sürme,sen ki düsüncesı bi okadar kısıtlı olan kişi bu sayfaya baktıgı andan ıtıbaren bu tarz problemleri ortadan kaldıramaz…bır kız ıla erkegı aynı kefeye koydugundan gelen zıhnın şu ankı zavallıları gosterır…birde toplumu ele almışsın toplum sana parmagınımı kullan dıyor kızlıgını bozman ıcın…hıçmı okumuyorsun yazılanları ERKEK ARKADASIM USTUME BINDI AZ SOKTU COK SOKMADI ACABA ZARIM PATLADIMI….canım cancazım topluma sen bakmak ıstedıgın yerden bakıyorsun…sen cok genişsin işte buda midesiz olan kız cınsıyetının yalvarıslarıdır…!

  Cevapla
 49. burcu

  Arkadaşlar önce TARDU arkadaşımızın dediği gibi 350-500 ytl arasında değil.Kalıcı dikim ankara için 1000 ytlden başlıyor 2500 ytlye kadar çıkıyor.Bazı jinekologlar yırtığın derecesine göre fiyat değiştiğini söylerken bazıları kafalarına göre ne kadar cok alırsam mantığıyla fiyat veriyorlar.Ama önemli olan operasyonun başarı derecesi.Bu nedenle bu operasyonu yaptıracağınız doktoru cok iyi secmeniz gerekiyor.Ankara için lina kadın sağlığında 1000 ytl, başak kadın sağlığı merkezinde 1000-1500ytl,Hera kadın sağlığında 1800-2000 ytl.Kadın sağlığı merkezlerinin dışında bazı jinekologlarda muayenelerinde bu operasyonu yapıyorlar.

  Cevapla
 50. TARDU

  Arkadaşlar birçok kişi fiyat ve yer soruyor, bildiğim kadarıyla ile-semte-dr a göre değişmekle birlikte 350-500 ytl(2008) bir bütçe ayırmanız lazım. Hemen hemen bütün jinekolaglar yapabilir diye biliyorum. Jinekolağa başvuru yapın olumsuz cevap alırsanız bir diğerine gidin. Takmayın kafayada bir erkek olarak sizleri anlamaya çalışıyorum ama başa gelmişsede neden düzeltmek yolunu seçmenizi anlamak zor değil. Toplumumuz henüz bu tür şeylere olumlu bakmıyor.

  Cevapla
 51. NİLAY

  aynı talihsiz olayı bende yaşadım tam bi birleşme olmadı ama doktora gittim 4 te 1 i yırtılmış dedi.araştırdım dikim ücreti 1 milyar.ankarada linakadın sağlığı die bi hastahanede dikiyorlar.ssk warsa 75 ytl de muayene ücreti weriosun.1 milyar artı 75 milyona bu dertten kurtulabilioruz

  Cevapla
 52. zeynep

  iyi günler ben zar dikim işleminin kayseride nerde yapıldığını ve kaça mal olduğunu soruyorummm

  Cevapla
 53. YASMİN

  benim yıllar önce istemediğim bi şekilde kızlık zarım bozuldu arkadaşım oldukça içkiliydi ve ben ona engel olamadım benim tek suçum o anda orda olmaktı ve bunu kimseyle paylaşamadım yıllardır kafayı yiyorum psikolojim bozuldu kimseye yaklaşamıyordum ama artık bi sevgilim var ve evlenmek istiyorum ama evlilik dediğinde hep kaçıyorum son çare olarak bunu yapmak aklıma geldi ya evlenmiycem hiç bi zaman yoksa hayatım zindan olcak yada bunu yapcam hiçbizaman onu kandırmak istemedim ama biliyorum ki çoğu erkek bunu anlamayıp yaklaşımı kötü olup benden vazgeçebilir sizden ankarada bu operasyonu yapan bi yerin adres ve telefonunu öğrenmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim….

  Cevapla
 54. naz

  benim bi probelmim yok ama okurken erkeklerden bir kaç yorum gördüm ve sinirime dokundu şunu sölemek istiyorum kızları bu hale düşüren sizlersiniz kandırıp sözünde durmayıp kaçan giden bide buraya çıkıp acayip yorumlar yazmayın

  Cevapla
 55. ayse

  ya ben erkek arkadasımla bırlıkte oldum ankarada bu ısı yapan varmı kızlık zarımı dıktırmek ısıorum ucretı ne kadar

  Cevapla
 56. deniz

  ben deniz kızlık zarım yok bılıyorum diktirmek istiyorum nasıl yapacam bilmlyorum utanıyorum

  Cevapla
 57. asya

  slm ben bursadan asya kızlık zarı diktirmenin fiyatını öğrenecektim ve burda beni yönlendireceğiniz doktor varsa lütfen adresini ve ona nası ulasacagımı söylerseniz cok sevinirim.

  Cevapla
 58. irem

  slm ben ankaradan irem bi arkadaşım çaresiz kızlık zarını diktirmek istiyo fiyatını ve ankarada diken doktorları numaraların istiyorum kız çok çaresiz.

  Cevapla
 59. gulnihal

  bence de evlilik oncesi yapilmamali,hele ki gunumuzde olumcul hastaliklarin AIDS gibi kol gezdigi bu devirde!
  mumkun oldugu kadar ailelerin kizlariyla diyalog icinde olmalari ve butun bunlari anlatmalari gerekir!erkeklerin de cok dikkatli olmalari sart bence!
  erkekler her turlu kizlarin hayatini cinsel amaclari ugruna tehlikeye atiyorlar..Hem natasalarla iliskiye girip eslerine sevgililerine hastalik bulastiriyorlar
  HERSEYDEN ONEMLISI INSAN HAYATI BUNU UNUTMAYALIM BEYLER

  Cevapla
 60. AHLAK

  Sizi kim deldiyse gidin onunla evlenin başkasıyla evlenip vijdan azabı çekmeyin. Ben plastik cerrah uzmanıyım bana gelip 50.000 € bile teklif eden oldu diktirmek için lakin kabul etmedim o günahın altına girmedim ve bu günaha girecek kişilerede beddua ediyorum.

  Cevapla
 61. admin Post author

  sema, delindiyse delik delik gezsinler o zaman 🙂 delidirmeye cesaret eden birisi diktirmek için ordan oraya dolaşmaz benim tahminimce.

  Avrupada yaşamıyoruz burası türkiye, burda ar var namus var.

  Cevapla
 62. sema

  ya ne kadar çok eleştiriyolar ya ne namusu ya biran yapılan bi hatanın bedelini bu kızlarımız ömür boyumu çekecek bende bekireyim ben bu kadar katı diilim.doğu batı farketmez bu kızlık bekaret konusu yüzünden kaçtane kızımız ölüyo biliyomusunuz.bırakın ya bitanesi geliyo kıza tecavüz ediyo eee e tecavüz yüzünden kızın kızlığı gidiyo ondan sonra bu kız tutacak bununla bir ömür boyu yaşayacak.namusmuş yapan namussuz diilde kız çekecek acısını bırakınsana ya kızlık zarı dikimi bence iyi bi hizmet sonuçta hayatta kurtarıyo.bi kızın bi anlık hatası hayatına mal olamaz.

  Cevapla
 63. KÜRŞAT

  öncelikle herkese selam bu konuda herkesin sıkıntısı var evet kımseyı eleştirmek bana düşmez ama şunu demek istiyorum bu konuda suc sadece kızların degil erkeklerinde suçu var tabii kızı kendine baglıyo sonra elde edıyo ama kızında aklı yok mu var bazı şeyleri evlilikte yapmak gerekir ıkı dk lık zevk için hayatını karartmaya degmez evlenecegınız ınsanı ailenızı kandırsanız vicdanınız elvermez biz öle bi toplumda yasıyoruzki bunu kabullenmek lazım erkek yapar aslanım derler kız yapar kaşar derler bunuda eleştiren olursa gitsin avrupada yaşasın dimi ama bende geniş düşünen bi insanım ama NAMUSTAN TAVİZ VERİLMEZ bide şunu diyim erkegin 2.eli olmaz kızlar 2.el durumuna düşmemek için yapmayın derim.saygılarımla.

  Cevapla
 64. didem

  kızlık zarı dikimi için ankarada güvenilir bir yer arıyorum ve fiyatını öğrenmek istiyorum

  Cevapla
 65. aslı

  kalıcı kızlık zarı diktirmek istiyorum bunun fiyatını öğrenmek istiyorum ilginiz için tşk.

  Cevapla
 66. ayşe

  bunlar gerçekler canım herkes bişi yaşar ama bunların arkasında durmayı bilmelidirler bence ne olursa olsun… ben daha 14 yaşındayım sizin kadar çok geniş düşünemem ama benim düşüncem böle canım…

  Cevapla
 67. ısıl

  bu magdur ınsanları elestıren ahmaklara yazıyorum.sanane lan hajmenmıısn ne sen kımsınkı sınırlerını bozuyosun ozaman bu sıtede ısın ne lan.senın zarın senındır.bende bakıreyım elestırıyomuuyum bu ınsanlarısanane ne ıstemıslerse onu yapmıslar.sen kımsın lan elestırıosun.defol lan bıdha gelme bu sıteye.buyukte konusma nerden …….anlamassın sende gelırsın bu sıteye.

  Cevapla
 68. ayşe

  çok irenç şeyler bunlar kızlar çok ayıp.. bida kocanızın yüzüne nasıl bakacaksınız. nasıl ğeceleri onla birlikte olmak isticeksiniz. eger böle bi derdiniz varsa evleneceğiniz kişiye söleyin.. öle kabul etsin sizi… yada evlenmeyin.. zaten seviorsanız kesin söylersiniz….. herkes sizi yalansız kabul etsin…. atalarımız ne demiş yalancının mumu yatsıya kadar yanaar… bunu böle bilin. heç bi zamn dogrudan ve gerçekten kaçmayın..

  Cevapla
 69. ecem elen

  merhabalar erkek arkadaşım bana kızlık zarıma zarar verdi zorla kendimi çok kötü hissediyorum dikdirme sözkonusuymuş bir tek bu şekilde rahatlıyorum lütfan bana yardımcı olun ne kadar para gerelii ona göre para biriktirecem evlilik en az 3 yılı bulur ama her gece bu olay yüzünden ağlıyorum vizdanım içim rahat etmiyor lütfen bana yardımcı olun. eğer evlenirsemm ve kızlık zarımın olmadığı anlaşılırsa yaşatmazlar beni şimdiden çok teşekkür ederim anlayışınız için.

  Cevapla
 70. Aybüke

  bn 15 yaşındaım ama diktirmem gerekiyor ankarada nerde diktirebilirim fiyat ne kadar olur?

  Cevapla
 71. bora

  diktirseniz ne olur evlendikten sonrada kocalarınızı aldatırsınız siz

  Cevapla
 72. su

  mrb ben birisiyle ilişkiye girmedim ama parmak yoluyla bi temas oldu kızlık zarımın bozulup bozulmadığını merak ediyorum ve bursada kızlık zarı dikimi için nereye gidebilirim acaba ne fiyatı ne kadar lütfen bana kesin bi cvb verin teşekkür ederim şimdiden

  Cevapla
 73. heja

  lanet olsun böyle işlere yaa…ayıp be kardeşim siz bayanlar karsınızdaki erkekler zorlan mı ilişkiye giriyor sizle sanki de bilmem erkekler acizmiş…bana bakın hemşerim bunlar zorla olan işler değil…sen kızım istemediğin sürece bu ilişkiyi hiç bir kuvvet senin namusu bozamaz…demekki sende bir anlık bu zevke gelmişsin ki bütün hayatını o bir anlık zevke kurban etmişsin.bırakın allah aşkına yardım beklemeyin…evlenicek olan eşinize yazık ya.sizi namusu kabul edip bir ömür boyu sahiplenicek vede bakıcak size.hangi yüzle o insana bir ömür boyu bakıcaksınız…ayıp bee utanın utanın…neymiş yokmu bide bazı salakların genelde kullandığı kelime neymiş benle evleniceğini söledi bende çok sevdim ve onun oldum ve benden faydalandıktan onra benden ayrıldı…bu kadarmı ucuz etin var ayıp ayıp…öncelikle sizleri bu yaşa getiren ve sırtında belkide sizlere kuruda olsa bir ekmek yedirmek isteyen o güzel anne ve babanıza acıyın bee.neyse ya benim sinirlerim fazla gerilmeden ben çıkıyorum..lanet olsun böyle işlere bee

  Cevapla
 74. fatıma

  genc kızlarımızın bu kadar caresiz olmaları cok acı bu bir utanctır bence.toplumumuzu bu boyuta getiren sebebler ise gelenekler arkasına saklanmış olan yobazlardır.her insan hata yapabilir aslında bu hatada degildir bu bireysel ozgurluktur.tüm beylere soruyorum peki sizler evlenmeden neden cinsel ilişki yaşama hakkına sayipsizniz bu hakkı size ALLAH mı verdi,KURAN da boyle bir ayetmi var.bu zavallı kızları eleştiren ve hayatlarına sebeb olan siz erkekler cok acizsiniz.unutmayın kız kardeşiniz dahi aynı sorunu yaşıyor olabilir.artık bu kadar kücük düşünmeyi bırakın

  Cevapla
 75. sevda

  şuan nişanlıyım ve 6 ay sonra evleneceğim nişanlanmadan önce yaptığım bir hatanın sıkıntısını çekiyorum lütfen bana yardım edin kızlık zarını nasıl ,kime ve yaklaşık ne kadara diktirebilirim bana yardım edin çok zordayım

  Cevapla
 76. kuzmm

  ben sevgılımle tam olarak ılskıye gırmedım sevgılmn seyı tam olarak basından bıraz fazla gırdı ama acıdı ve basınc yaptı ama kan gelmedı oncedn sevgılm parmagını sokmustuu ve eve gıttgmde pempe kırmızı tonunda az bı kan gelmstı merak edyorum acaba bozldu mu ve kac paraya dıktreblırm

  Cevapla
 77. ugur

  slm kızlık zarının diktirmek istiyorum ama fiyatını soracaktım lütfen cevap yazın acil lazım

  Cevapla
 78. ahmet

  madem korkuyosunuz bişeylerden namusunuza sahip çıkın kardeşim… kimi kandırıyosunuz ki oranızı buranızı diktirip… kulu kandırıp elinize ne geçicek yaptığınız çok çirkin… sen elalemin adamlarıyla git ….. sonra evleneceğin adam seni tertemiz bi kız sansın varmı böle bişi ya… şuradaki yorumlara bak hepsi bozuk…

  Cevapla
 79. OLMEK İSTIYORUM

  KAYSERİDE YADA YAKIN YERLERDE YAPAN VARSA NOLUR YARDIMCI OLUN NOLUR

  Cevapla
 80. melek

  merhaba, ben kızlık zarımı dıktırmek ıstıyorum bıkac yıl oldu ılıskıye gırelı.ıstanbulda yaptırıcam bana ucretını soylersenız cok memnum olurum

  Cevapla
 81. eda

  yasemınle aynı seyleri merak edioruz bende flep yaptırmak zorundayım.ne kadar dayanıcağı konusunda kesin konusabilirmiyiz..kaç yıl dayanır???

  Cevapla
 82. eda

  slm ben ankarada kızlık zarının nerde dikildiğini öğrenmek istiorum..lütfen hemen cevap bekliorum..

  Cevapla
 83. yasemin

  merhaba ben kızlık zarı dıkımı ıcın ıstanbulda onerebılecegınız bı hastahane veya bı polıkınlık varmı?ben sozluyum fakat ılıskımız sarsıntıda dıktırmek ıstıorum acık olıyım..fıyatı ne kadar dedgınız flep nekadar ?daraltma ne kadar ben acıkcası flep olmalı cunku tekrarı olmamasını ıcın nekadar fıyat?bu onemlı daraltma bellı sımdı yapılsa 1 yıl sonra bellı olmasından korkuorum ?cok soru sordum ama bu benım ıcın cıddı bısey flepde ne kadar zamnda ayaga kalkabılırorum.

  Cevapla
 84. esma

  erkek arkadaşımla sevişiyoduk kızlık zarım yırtıldı nişanlıyım ve töreden nişanlım cok korkuyorum yardım edin

  Cevapla
 85. gökhan

  kız arkadaşımla ilişkiye girdik.bunu söylemeye utanıyorum ama kız nişanlı ayrıca doğulu.fiyatını ve kaç gün önce yapılması gerektiğini sorcaktım.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  Cevapla
 86. cevahir

  kızlık zarı diktirmenin ucreti ne kadar.malatyada kızlık zarı diken hekim varmı.yardımcı olursanız minetar kalırım

  Cevapla
 87. yasemin

  ben düstüm ve kızlık zarımın bozuldugunu düsünüyorum.çünkü çok acıdı ve parmagımla baktıgımda kan geldi ama cok azdı.ne yapmalıyım.yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 88. yasemin

  erkek arkadaşımla sevişirken parmağı yanış bir hareketle kızlık zarıma zarar verdi galiba çünkü kan geldi diktirmemde bir sakınca olur mu

  Cevapla
 89. gizem

  kızlık zarı dikiminin ücretini merak ediyorum..yardımcı olursanız sonsuza dek size dua ederim

  Cevapla
 90. yadem

  konuya nasıl gırıcem bılmıyorumben tam olarak bır ılıskıye gırmedım ama yuzeysel olarak beraber oldum ama evlendıgım zaman korkuyorum ya kızlık zarım yırtılmazsa dıye bılıyorum cok sacma ama ıster ıstemes içimde bı korku var bu konuda yarımcı olursanız sevınırım

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir