Kişiye Özel Cilt Bakımı

Parlak ve güzel bir cilde sahip olmak aynaya bakmayı gerektirir. Bu da ancak düzenli ve doğru bir cilt bakımı uygulaması ile mümkündür. Cilt bakımında amaç temiz parlak ve sağlıklı bir cilttir. Doğal yapınız ne olursa olsun her cilt tipine uygun bakım prosedürleri ile istediğiniz sonuca ulaşmak mümkündür.

Cildiniz için en doğru tedaviye başlama profesyonel ellerde en az ayda bir kere yapılacak kabin bakımlarıdır. Bu cildinizin tipine uygun derin bir temizlik ve ferahlık demektir. Bu bakım sırasında uygulayacağınız ürünler ve uygulama yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Profesyonel kabin bakımı cildin uygun bir ürün ile temizlenmesi ile başlar. Cildi ölü deri hücrelerinden arındırmak için yüze peeling uygulanır. Özellikle açık olan gözenekler ciltteki yağlanmayla birlikte siyah noktalara neden olur. Bunlara komedon adı verilir. Komedonların temizlenmesi ileride sivilce oluşumunu engeller. Milialar( cilt altı minik yağ toplanmaları) ve yağ birikintilerinin ciltten temizlenmesi ile cilt nefes alır. Cildin ihtiyacına göre, iontoforez+lifting, vakum, lenf drenajı ile özellikle anti-aging bakım uygulanır.

Cilt tipine uygun yüz masajı ile uygun yoğunlaştırılmış serum kullanımı ve yine uygun yüz maskesi her tipi için temel uygulanan ve kabinde yapılan bakımdır.

Sorunsuz normal cilt tipinden ayrı olarak ciltte; kuruluk, yağlanma, parlama, akne, sivilce problemi, açık gözenekler ya da skar izleri bulunuyorsa bu cilt tiplerini sağlıklı, parlak, pürüzsüz hale getirmek amacıyla uygun kabin kürleri ve ev bakımları önerilir. Bu kürler haftada bir veya iki olmak üzere cilt sağlıklı görünümüne kavuşana kadar sürdürülür. Kabin bakımının yanı sıra kişinin yüz bakım ürünlerini ev de kullanmasıyla tedavi süresi hızlandırılmış olur.

Uygulanmaması gereken durumlar kişi sık sık herpes enfeksiyonu geçiriyor ise, kısa bir süre önce izotretinoin kullanmışsa ve daha önce yapılan bir uygulamada alerjik reaksiyon gelişmiş ise cilt bakımı yaptıramazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir