Kıl Dönmesinin Belirtileri Nelerdir?

Kuyruk sokumunda veya anüsün arka yukarı tarafında az hassas küçük şişlikler kaşıntı, akıntı veya akıntısız, kıllı, kılsız, milimetrik delikler ve bazan de abse oluşmasıdır. Muayene ve tetkiklerde içi iltihabi granülasyon dokusu ve kıl dolu kese ve fisütller ve olayı çepe çevre sınırlayan ve kılların daha derinlere gitmesini önemli ölçüde önleyen kalın fibrotik kılıf görülür. Abselerin hacmi 1 cc’den 100 cc’ye kadar değişir ve kendini lokal ısı ve ağrı, sistemik ateş ve halsizlik ile belli eder.

Kıl Dönmesinin Belirtileri Nelerdir?” 6 Yorum Yapılmış

 1. gereksiz

  şey arkadaşlar benim kuyruk sokumunda acaip acı yanma var acaba ne olabilir doktora gitmiyorum utandığımdan aynı rahatsızığı paylaştığım insan varmı? ne yapılabilir?

  Cevapla
 2. fatih

  anüsün üstünde kuyruk sokumumun orda bir şişlik var. dokunduğum zaman acımıyor fakat kalkılarak oturduğum zamanlarda ciddi rahatsızlık veriyor. galiba bende kıl dönmesi var. Acaba hangi tedaviyi önerirsiniz?

  Cevapla
 3. Yunus

  benim de penisimin alt kısmında çok küçük bi şişlik var dokununca acıyor fakat herhangi bir kaşıntı yok kıl dönmesi midir acaba ?

  Cevapla
 4. Efrail

  gürkan seninki kıl dönmesi en kısa zamanda en yakın doktora başvur…aksi taktirde farkında olmadan felç olursun…

  Cevapla
 5. gürkan çelebi

  benim kuyruk sokumumda ufak ufak şişlikler var ve arasıra apse yapıyor kendiğinden patlıyo falan şimdi tam anlamıyla kıl dönmesi midir başka bişi olamaz mı ve kendiliğinden geçer mi cvplarsanız sevinirim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir