Karın yağları

Karındaki yağların alınması çok nazik bir işlemdir. Buna çirkin, biçimsiz bir göbeğin düzeltilmesi işi de dahil olabilir. Bazı kadınlar hamileliğin, ya da çok kilo kaybetmenin neden olduğu çatlak izleri yüzünden oldukça üzülürler. Bunlar da temelde aynı olan bir işlemle ortadan kaldırılır. Yalnız, bu ameliyat daha kısa sürer. Karın küçültme işlemi yüz germe tekniğine uygun şekilde yapılır. Ancak, bu sırada sıra öbürünün tersidir. Bu ameliyatla fazla yağlar, deriler kesilip alınır, kaslar toparlanır.

Kesik karnın alt kısmın­dan açılır, uçları kalçaların üzerinde yukarıya doğru bir kıvnm yapar. Kalçaların üzerindeki yara izlerinin rengi zamanla açılırsa da ender olarak tamamiyle kaybolur.

Ameliyat süresi: 2-3 saat.
Hastanede yatma: Çatlak izleri için 3, daha ge­niş ameliyat için 8 gün.
İyileşme: 3-4 hafta.
Sonradan bakım: Orta de­recede
Etkili olduğu süre: 5-10 yıl

Karın yağları” 2 Yorum Yapılmış

  1. Tuncay ÇİFÇİ

    Merhaba,Eşim ve Benim aynı göbek de yağ sonunumuz var.Devlet Memuruyum tedavi ücreti hakında bilgi istiyorum.yandımcı olursanız sevinirim.Muğla Ortacada İkamet ediyorum.Saygılarımla

    Cevapla
  2. remziye

    karın ameliyatı ve göğüs küçülme maliyeti ne kadardır.devlet memurları sağlık karnesi üzerinden yapabilirmi yada bir kısmını devlet ödüyormu.erzurumdayım burda yapmam uygun mu tavsiyeleriniz ve ilginiz için şimiden teşekürler.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir