Karın Estetiği

Karın ameliyatları yeni yeni geliş mektedir. Ameliyat yapılarak düzeltile­cek olan karın yağlıysa, deri fazlalığını almak için uzunlamasına yatay bir yarık yapılır ve yapılan dikiş deriyi dikey ola­rak gererek, belin de incelmesini sağlar. Porsumuş bir karın düzeltilince, dikiş izi yatay ve çok aşağıda olduğundan bi­kini giyilse bile gözükmez. Ameliyattan sonra altı ilâ on gün kadar hastanede yatılır.
Kaba etler, baldırlar, kalçalar, kollar ve bilekler de çeşitli ameliyatlar yapılarak inceltilebilir. Ama dikiş izi oldukça uzun olduğundan, tamamen yok edile­mez ve dikkati çeker. Kuramsal olarak vücudun her bölgesi ameliyat edilebilir. Ayrık kulaklar bitişti rilebilır, kulak kepçesinin kenarları kü-çültülebilir veya düzeltilebilir. Eller ger­me yöntemleriyle, elektrikli rendeyle, çatlaklar, sivilce izleri deri yüzeyi aşındı rılarak düzeltilebilir. Enseden alınan saç tutamları, kirpik ve kaşlara aşılanabilir. Saçsızlara saç eklenebilir. Çekik gözler büyütülebilir. Ağıza daha büyük veya daha küçük, daha dolgun ve daha öne çıkık bir biçim verilebilir. Doğuştan ol­ma lekeler giderilebilir. Koltuk altların­daki ter bezlerinden bazıları çıkartılarak fazla terlemenin önüne geçilebilir. Cer­rahlar, insanı güzellleştiren benler bileyaparlar. Son yıllarda yapılmaya başlanı lan estetik ameliyatlardan biri de, “kıvrımlı germe” ameliyatıdır. Bu ameli­yatla genç kadınların sadece kırışıklıkla­rı gideriImemekte, yüz hatları yeniden düzenlenmekte örneğin kaşlar kaldırılabilmektedir.

Bunun için ince ve uzun bir iğne aracılığıyle, üst derinin altında­ki dokuya yarı esnek bir kıl sokulur, sonra bu kıl ilgili kasa bağlanır. Bu tür ameliyatlar, başarıyla uygulanmakta ve sonuçları da oldukça uzun etkili olmak­tadır.
Cerrahlar sizi tamamen değiştirecek si­hirli bir bıçağa sahip değildirler. Ama kendinizi daha rahat hissetmeniz, kendi nizi beğenmeniz konusunda büyük yar­dımları dokunmaktadır

Karın Estetiği” Yorumlar

  1. SULTAN

    BEN KARIN ESTETIGI OLMAK ICIN YANI YIRTIKLRI YOK ETMEK ICIN VEDE INCELTMEK ICIN NE KADAR FIYATI OLDUGUNU OGRENEBILIRMIYIM. TESEKURLER

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir