Kan kusma

Kan kusmanın tıbbi terimi Hematemeztir. Bu boğazdaki, yemek borusundaki, midedeki veya oniki parmak bağırsağın ilk kısmındaki bir yaradan veya hastalıktan kaynaklanabilir. Acil Yardım Isteyin Yardımm gelmesini beklerken, olabilirse, o kimseyi bacakları yüksekte yatar durumda tutun. Iç kanama olan bölgeye (biliniyorsa) bir buz torbası konulabilir, ancak sakin ve sessiz kalması sağlanmalıdır. Susuzluktan şikayet etse bile, hiçbir şey yemeye içmeye kalkışmamalıdır.

Kan kusma” 11 Yorum Yapılmış

 1. admin Post author

  @Mustafa bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Sitemiz sağlık sorunları hakkında bilgiler içermektedir. Burada ki bilgiler kesinlikle doktor tavsiyesi yerine geçmez. Lütfen sitede yazılanları uygulamadan önce mutlaka bir hekime başvurunuz.

  Bu uyarıyı sitemizi kullanan tüm kullanıcılar kabul etmiş sayılır.

  Herkese acil şifalar. (Site Yetkilisi)

  Cevapla
 2. Mustafa

  Arkadaşlar öncelikle herkese Allah sağlık versin.

  Bu sayfayı okuyamaya vaktiniz olduğuna göre Devlet Hastaneleri veya Üniversite Hastanelerinin internet sayfalarını okumanıztavsiye ederim.

  Lütfen yorumlarınızı bilginize değil kanıta bağlayın.
  İspat olmadıkça internetteki her söyleneni yapayın.
  Lütfen burda yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar alınmasın.
  İyi niyetinizden yardımcı olmaya çalıştığınıza inanıyorum.

  Sağlık ihmale gelmez.
  Çünkü herşeyin daha kötüsünün olabileceğini düşünün ve acil önlem almaya bakın.

  Çünkü sağlık herşeyden önemlidir.Para veya malın mülkün hiç faydası olmaz.

  Özellikle dönüşü olmayan vakalar ortaya çıkarsa.

  İhmal etmeyin sağlığınızı.Düşünün ayağınızda ufacık yara var diyelim.
  İhmal ettiniz yara büyüdü.Onun bunun dediği ilaçları kullandınız veya yaptınız.
  Sonra bi baktınız ki ayağın hertarafını hastalık bulaşmış.Belkide ayağını kesilecek.Belkide deflarca ameliyat olacaksınız.

  Kim ister bunu !!!

  Allah kimseye göstermesin.

  Cevapla
 3. sumeyra

  bence bunun sebebı mıde kanaması olabılır ama baska bır bılgım yoq

  Cevapla
 4. pınar

  babmın kan kustuğunu düşünüyorum çünkü çok kötü oksürüyor nasıl önlem alabilirim.

  Cevapla
 5. ÖNEMLİ

  Şimdi kan ilk önce biraz midede kalır kan gene kusarken kırmızı çıkabilir ancak geri kalanı biraz sindirilmiş olduğu için ve ayrıca su ile de karıştığı için kahverengi olarak ta çıkabilir.

  Cevapla
 6. gamze

  benim komşum mide kanaması geçirdi allah kolaylık versin işallah ölmez allah salık versin

  Cevapla
 7. ds

  bakın arkadaşlar size bişey söyleyeceğim gece terlemesi, yorgunluk, iştahsızlık, öksürük, uyku varsa %100 verem rahatsızlığınız vardır. bunun başka bi açıklaması yok gidin bi verem savaş dispanserine flim çekinin.

  Cevapla
 8. zeynep

  meraba benım arkadasım enson bır ay one bi avuc dolusu kan kusmus gecenlerdede okulda 2 ker kan kustu doktora gitmis doktor kalp fazla pompalıyor demiş sizce nedır

  Cevapla
 9. EMRE

  GECE ÇOK KOTU ÜŞÜYODUM AYAKALARIMI OVUSTURAMADAN DURAMIYODUM VE İİLERLİYEN SAATLERDE KUSTUM BAYA ONUN ARKASINDA YAKLASIK 500 ML KAN KUSTUM NEDEN OLABBİLİR ACABA YANITLARSANIZ SEVİNİRİM

  Cevapla
 10. ugur

  benım kız arkadsımda su belırtıler var kan kusma ates halsızlık falan bırcok sey doktor buna temız hava almasını falan soylemıs ayrıldık ondan bana su kelımeyı kullandı benım fazla gunum kalmadı ve sen geccsın benden ıyıosını buşlursun falan fılen dedıı ama eyerkı ılesırsem yıne senınleyım soz falan dedi ama bana bır turlu hastalıgın soylemıyor kan kusma dıyor sonra ates bas agrısı yorgunluk doktor buna uyku ılaclarıfalan verıyormsus eyer sızde hastalıgı cozebılıyorsanız benım email aderıresıme atarmsınızz lutfen

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir