insvit Tip 2 Tip 3 Collagen Nedir, Ne İşe Yarar, Kullanıcı Yorumları

İnsan vücudunda birçok yapı için fayda sağlayan kolajenler, metabolizmada en yaygın protein türüdür. Kolajeni Tip 2 ve Tip 3 formunda içeren insvit Collagen nedir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir sorularının yanıtını merak ediyorsanız, kolajen, hyalüronik asit, glukozamin, kondroitin ve MSM yapılarının özelliklerini, faydalarını ve nasıl kullanılabileceğini anlattık.

insvit Collagen nedir?

insvit kolajen, içeriğinde barındırdığı özel formülü ile tip 2 kollajen ve tip 3 kolajen açısından zengin, buna ek olarak glukozamin, kondroitin, C vitamini, hyaluronik asit içeriğine sahip etkili bir takviye besin kaynağı.

Tarım Bakanlığı onaylı bir ürün olan insvit Collagen, tüm eczanelerde yer alan bir takviye gıda. Peki insvit Collagen içeriğindeki bileşenler, başta kolajen olmak üzere vücuda nasıl bir fayda sağlıyor?

Tip 2 ve tip 3 kolajenlerin faydaları

Kolajen, insan vücudunun en yaygın protein türüdür ve 16 çeşit kolajen bulunur. insvit Collagen, en faydalı kolajen türleri olan tip 2 ve tip 3 kollajeni bir arada sunuyor.

insvit Collagen içeriğinde yer alan tip 2 kollajen, temel fonksiyonu eklem sağlığı ve kıkırdak oluşumunu desteklemek olan, tip 1 kolajenin ardından vücutta en çok bulunan yapıdır. İçerdiği kıkırdak matrisi ile sıvı formda bir doku olan tip 2 kolajen, eklem kaynaklı ağrılarda önemli bir rol üstlenir.

insvit Collagen’in etkili formülünün diğer bileşeni tip 3 kolajen, organları ve cilti oluşturan hücre dışı matrislerin temel bileşenidir ve kas dokusunun oluşumuna yardımcı olur. Tip 3 kolajen buna ek olarak, ciltte sıkılık ve esneklik de sağlar. Kemik matrisini destekleyen, cildi nemlendiren ve kırışıklıkları azaltan tip 3 kolajen, tırnaklarda ve ince telli saçlarda güçlendirici etkiye sahiptir.

Neden İnsvit Kolajen kullanmalısınız?

Kolajen, insan vücudu tarafından sentezlenen bir protein. Ancak yaş ilerledikçe, kolajen üretiminde bir azalma söz konusu olur. Ciltte canlılık, sıkılık ve esneklik sunan kolajenin azalması, aslında “yaşlılık” etkileri ile ortaya çıkmaya başlar.

insvit Collagen, içeriğindeki güçlü kolajen takviyesi ile, vücudun üretimini gitgide azalttığı kolajenin vücudunuzda gereken oranda yer almasını sağlar. Yaşlanma karşıtı bir takviye olarak tercih edilen insvit Collagen’in cildi nemlendirdiği, elastikiyet sağladığı ve ısı kaybını iyileştirdiği araştırmalarla ortaya konmuştur.

Tip 2 kolajenin, eklemler üzerindeki etkisi de önemli bir düzeydedir. Kolajen yapısı yaş ilerledikçe azaldığında, tendon ve ligament yapıları daha az hareket sergiler ve sertleşir. Kemiklerde dokuları bir araya getiren jele yakın yapısı ile kolajen, daha kolay hareket edilmesini sağlar. insvit Collagen tip 2 tip 3 kolajen, içerdiği katkı ile yaşlanma kaynaklı ağrıların ve eklem bozulması gibi durumların önüne geçer.

Güçlü formülü ile ihtiyacınız olanı veren bir kaynak

İnsvit Kolajen, tip 2 ve tip 3 kolajen açısından zengin bir içerik sunmasının yanı sıra, kompleks formülü ile vücudunuz açısından faydalı, birçok doğal bileşen barındırır.

insvit collagen içeriğindeki Glukozamin eklem, kemik ve kas ağrılarını minimize ederek daha rahat hareket etmenizi sağlayan bir yapı sunar.

Metilsülfonilmetan, yani MSM, eklem ağrıları semptomlarını azaltırken, bağışıklığı güçlendirir ve iltihapları hafifletir.

insvit Collagen içeriğindeki hyaluronik asit ise, cildi nemlendiren ve gençleştiren, nemli ve dolgun bir görüntüye sahip olmasını sağlayan bir yapıdır. Antioksidan yapıya sahip hyaluronik asit, cildin elastikiyetini korur.

Kısacası insvit Collagen, içeriğindeki tip 2 tip 3 kolajenlerin yanı sıra, güçlü formülünde sunduğu Hyaluronik Asit Glukozamin Kondroitin Msm ile, vitaminlerle vücudunuzun ihtiyaç duyduğu doğal bileşenleri size sunan bir besin kaynağı.

Üretici Firma: Doragold

İnsvit Collagen kullanıcı yorumları

Mesut Canay: insvit kollajeni yaklaşık 8 gündür kullanıyorum. Yaşadığımız şehrin ikliminden ötürü cildim çok kurudur ve özellikle sonbaharda hoşlanmadığım bir hal alır. Ürünün en çok dikkatimi çeken yönü, bir hafta gibi kısa bir süre içinde cildimi nemlendirmesi oldu. Kendimi daha dinç, iyi hissediyorum.

Suna Yılmaz: Uzun süredir eklem ağrılarıyla mücadele ediyorum, 56 yaşındayım. Tıp okuyan oğlum, bana insvit collagen’i önerdi ve içeriğindeki kolajenin ve glukozaminin benim için etkili olacağını söyledi. Gerçekten de haklı, hiç tahmin etmediğim şekilde hissedilir derecede eklem yerlerimde iyi hissediyorum…

Mevlüde Erdoğan: Uzun bir süredir takviye besin kaynaklarını kullanıyorum, ancak bugüne kadar en çok memnun kaldıklarımdan biri oldu insvit collagen. Arkadaşlarım bu ürünü kullandıktan sonra eskisine göre daha genç durduğumu söylüyor. Cildin nemlendirici etkisini aynaya baktığımda fark ediyorum…

Enes BUDAK: Eczaneden almış onaylı bir ürün olması, üretici firmanın helal sertifikasının bulunması ve ürün ile ilgili diğer bir kaç sertifika ilgimi çektiği için denedim. 3 aylık almıştım 2. ayımdayım ve eskisine göre kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Sevgi…: Her kampanya döneminde mutlaka insvit tip2 kollajen alıyorum J Ailede mutlaka orası burası ağrıyan birileri oluyor. Kime aldıysam tekrar tekrar sipariş verdik. Kendim kullanmadım ama çevremde kullananlar gerçekten memnun..

Mustafa Mücahit Ovacık: Romatizma vs ağrılarınız varsa insivit kollageni denemelisiniz. 2 ay kullandım faydasını gördüm.

Nefise solak: Muhteşem bir kolajen geçen ay başladım kullanmaya. 1 ayda ağrılarım azaldı 2 ay daha kullanacağım. Dr Atilla hocama çok teşekkr ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir