Hyman, Kızlık Zarı

Kızlık zarı nedir?
Kızlık zarı doğa tarafından vajenin giriş kısmına yerleştirilmiş olan ve kesin görevi bilinmeyen bir dokudur,bazı bilim adamları adet görünceye kadar vajeni ve rahmi dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı koruyan bir oluşum olarak,bazılarıda sadece bir doku kalıntısı olarak değerlendirirler.

Yapısı nedir?
Kızlık zarı ,mukoza dediğimiz ağız içi yapısına benzeyen bir yapıya sahiptir.

Herkesde kızlık zarı varmıdır?
Bazı kadınlarımızda doğuştan bulunmayabilir.

Kızlık zarı nerededir?
Kızlık zarı vajina (dölyolu) girişinde yaklaşık 1-2 cm. içeridedir.

Herkesin kızlık zarı aynı mıdır?
Hayır, kadından kadına çok büyük farklılıklar gösterebilmekle beraber belli başlı altı-yedi çeşide ayırabiliriz. Bunlar;

Kızlık zarı ilişki dışında ne zaman yırtılır?
-İlişki dışında nadir olarak bazen uzakdoğu sporu ,jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda,kaza ve bazen düşmelerde yırtılabilir.

Yırtılan kızlık zarı sonra tekrar iyileşirmi?Kapanırmı?
-Hayır,farklı bir yapıya sahip olan kızlık zarının yırtılan kısımları hiç bir zaman kendiliğinden tekrar birleşmez.

Masturbasyon yaparken yırtılabilirmi?
-Eğer içinize bir şey sokmadan sadece sürtünme yoluyla masturbasyon yapıyorsanız yırtılmaz.

Kızlık zarı parmak girmesinden zarar görür mü?
-Bu kızlık zarının tipine bağlıdır,bazı kızlık zarına hiç bir şey olmayacağı gibi,bazıları da yırtılabilir.

İlk ilişkide çok acı verirmi?
-Genelde bu sizin partnerinizle ne kadar uyum içinde olduğunuza ve kızlık zarının tipinede bağlı olmakla beraber yavaş hareket edilecek olursa fazla bir acı vermez.

Ya yırtılmazsa?
-Yırtılmazsa bir jinekolog tarafından uyuşturularak size hiç bir acı verilmeden açılabilir.

İlk ilişkide kızlık zarının acısından çok korkuyorum,ne yapabilirim?
-Eşinizle anlaşarak bir jinekoloğa giderseniz, o kızlık zarınızı uyuştururarak size hiç bir şey hissettirmeden açabilir.

Çok kanarmı ?
-Hayır,pembe renkli (vajen salgıları ile karıştığı için kanın rengi açılır) bir kaç damla kan gelebilir.

Ya kanama durmazsa?
-Çok kalın kızlık zarlarında bazen olabilmektedir, doktora müracaat ederseniz o gerekli müdahaleyi yaparak kanamayı durduracaktır.

Kızlık zarı tamir edilir mi ? dikilir mi?
-Evet,kızlık zarı dikilir.

Kızlık zarını kim diker veya dikebilir ?
-Kızlık zarını sadece bir kadın doğum uzmanı diker.

Dikilen bir kızlık zarı yüzde yüz kanarmı?
-Evet,eğer bu işin uzmanıtarafından dikilmişse dikilen bir zar yüzde yüz kanar.

Dikilen bir kızlık zarının dikildiği ilişkiye gireceğim kişi tarafından anlaşılırmı?
-Kesinlikle hayır,sadece kadın doğum uzmanları veya adli tıp uzmanları bunu anlayabilir

Kızlık zarı dikilmesi için ilişki sayısının veya ne kadar süredir ilişkiye girildiğinin önemi varmıdır?
-Hayır yoktur,çocuk doğurmuş kadınlarda dahi bu kızlık zarı tamir edilir.

Kızlık zarı dikişi acırmı? ne kadar sürer?nasıl bir ameliyattır?
-Hayır acımaz, siz uyutularak veya o bölge uyuşturularak yapılır,10 ila 30 dakika arasında sürer,operasyondan sonra rahatlıkla yürüyebilir veya çalışabilirsiniz.Hiç kimse sizin böyle bir operasyon geçirdiğinizi anlamaz.

Kızlık zarı ilişkiden ne kadar zaman önce dikilmelidir?
Bu kızlık zarınızın tipine ve hekiminizin yapacağı ameliyata bağlıdır, bazen bir kaç ay evvel,bazen bir kaç gün evvel bazende bir yıl önce dikmek gerekir.

Dikildikten sonra nelere dikkat etmek gerekir? Duş vesaire gibi şeyler zararlı mıdır?
-Özel bir şey gerektirmez ilk bir kaç gün hekiminizin önerilerine uymak gerekir, rahatlıkla bir kaç gün sonra duş alabilirsiniz.

Kızlık zarımı kendim kontrol edebilir miyim?
-Hayır ,uygun pozisyonu aldığınızda ayna yardımı ile sadece görebilirsiniz fakat tıbbi bilginiz yetersiz olduğu için hiçbir yorum yapamazsınız.

Kim kontrol edebilir?
-Sadece bir kadın doğum uzmanı bu konuda size yardımcı olacabilecektir.

Kontrol sırasında acırmı? veya zarar gelebilirmi?
-Hiç bir acı hissetmeyeceğiniz gibi, hiç bir zararda gelmeyecektir. Bu konuda bir şüpheniz veya sıkıntınız varsa muayeneye gidiniz.Kimse bu konuda muayene olmanızı garip karşılamayacaktır.

cribriformis kızlık zarı, yani DELİKLİ veya ELEK TARZINDA KIZLIK ZARI, bu tip kızlık zarlarının ilişki esnasında yırtılması biraz daha fazla acılı ve zordur.

semilunar kızlık zarı, yani YARIM HALKA veya  ESNEK ZAR olarak bilinen bilinen kızlık zarı. Zarın dıştan içe kalınlığı fazla olmadığı için genelde ilişki sırasında yırtılmaz. Ancak doğum sırasında yırtılır.

annuler kızlık zarı, yani HALKA ŞEKLİNDE KIZLIKZARI…en sık rastlananıdır.

septalı kızlık zarı, yani PERDELİ  veya  BÖLMELİ KIZLIK ZARI

 

fimbriatus kızlık zarı, yani SAÇAKLI AÇIKLIĞI OLAN KIZLIK ZARI

carnosus kızlık zarı, yani ETLİ KIZLIK ZARI    ( kalınlığı fazla olan) bu kızlık zarı da ilişkide kolay kolay yırtılmayan ,bazen bizim ufak bir cerrahi müdehale yapmamızı gerektiren ,bazende kanaması çok fazla olabilen tipte kızlık zarıdır

imperfore kızlık zarı, yani KAPALI KIZLIK ZARI, bu zarda hiç bir açıklık bulunmamaktadır. ilk adet görmeyle beraber problem başlayacak,adet kanı dışarı akamayacağı için şiddetli bir   ağrı şikayeti olacak ve sonuçta bu zar üzerinde adet kanının dışarı akmasını sağlayacak   kadar bazı delikler hekim tarafından açılacak ve kişi rahatlayacaktır. Bu yapılan işlem kişinin  cinsel  ilişkide kanamasına mani olmaz.

Hyman, Kızlık Zarı” 57 Yorum Yapılmış

 1. doktorlara

  bu arada çoğu insan beni örümcek kafalı ve gerici olarak algılaya bilir bu ya konuşmalarım gücüne gittiği için ya da gerçekten yetişme koşullarından olabilir ortada bir doğru var o da yazıyo yukarda

  Cevapla
 2. doktorlara

  sayın hocalarım bazı yazıları okudum insanın başına herşey gelebilir ama bunlara dayanılmaz ya neymiş kızlığı bozukmuş nişanlanmış düğünü olacakmış diktirmek için yardım istiyormuş hocam belki bu yardımlarla hayat kurtarıyosunuz ama sizler eşlerinizin başkalarıyla ilişkiye girmesini istermisiniz bunların onlardan farkı yok yazık ya bu toplum nereye gidiyo avrupalıyız çağdaşız laik bir milletiz ama bukadarda değil ya yazık hocam lütfen gelen hastalarınıza öğüt verin uyarılarda bulununuz bunların tek nedeni insanlarda allah korkusu olmaması ve dini bilgilere sahip olmama şuda çok açık çoğu insan herşeye razı burada rahat onlara bişey demiyorum öbür tarafta ateşi körükleyecek oduna da ihtiyaç var orda demiycekler bu kız güzelmiş sexiymiş kültürlüymüş herşeyi biliyormuş zeengin ortam kızıymış vs… diye bir ayrım yapılmayacak direk odun görevi ateşşe lütfen hocam anlatın bu insanlara ben evlenmeye çalışan bir bay ım bu tür şeyler beni korkutuyo lütfen hocam sizler hangi yönden kime nasıl yaklaşacağınızı biliyosuuz iyi çalışmalar teşekkürler.

  Cevapla
 3. ayşe

  hocam iyi günler ben mastürbasyon yapıyorum…sadece vajinamın dudaklarıyla oynuyorum deliğe hiç dokunmadım. ama bir iki damla kan geldi acaba kızlığım bozulmuş olabilirmi beni en kısa zamanda aydınlatırsanız sevinirim

  Cevapla
 4. DİLEK

  hocam merhaba.benim sorum;hocam kızlık zarı şekillerıne bakıyorum hıçbırı benımkine benzemıyor kafam çok karıştı ilk kez baktım internette hocam üst kısmı ayrık alt kısmı et parcası dısarı dogru anlayamıyorum bırturlü hemen cevap alırsam çok sevınırım hocam tesekur ederım.

  Cevapla
 5. sude

  slm hocam adetim olurken sürtünme yoluyla mastürbasyon yaptım kızlık zarım bozulmuş olabilir mi ?

  Cevapla
 6. idil

  hocam erkek arkadaşımla ilişkiye girdikten 1 gün sonra kan geldi akşamdan sabaha kadar ama az şekilde. acaba kızlık zarım bozulmuşmudur… çok teşekkürler

  Cevapla
 7. cadı

  esim ile ilişkiye girdikten sonra sabah tuvalete oturduğumda pembe kan ama cok az geldi 4 yıllık evliyim gebe kalmak için zorladığımız içinmi olmuştur

  Cevapla
 8. ADSIZ

  MRB HOCAM AYNADA KIZLIK ZARIMA BAKTIĞIMDA YUKARIDAKİ ŞEKİLLERİN HİÇ BİRİNE BENZETEMİORUM VAJINA ALT KISMINDA OLAN DELİKTE DELİĞİ NERDEYSE KAPATICAK KADAR ET PARCASI VAR YANLARDAN ÜSTAN BOŞLUKLU.. HERHANGİ BİR IKINMADAN DOLAYI ET PARCASI DIŞARI ÇIKMIŞ OLABİLİRMİ YADA NEDİR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ… ANUEL KIZLIK ZARI GİBİ AMA ORTASINDA ET VAR …

  Cevapla
 9. RemoRse

  mRb hoCam erkek arkadasımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ilişki sorasında benden az bise kahverengi kan ve bi parca pıhtı geldi tam olarak vajınama girmedi fakat kan gelmesi zarın bozuldugunamı ısarettır! erkek arkadasım zedelendıgını vajınamda bı hasarın,acıklıgın olmadıgını soluyor fakat ben tedırgınım.. Lutfenn acıL cvp..

  Cevapla
 10. melike

  mrb hocam bnm 2 yıldır beraber oldum biri war we ilişkiye girdim ayrıca 1 yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyorum ama hiç kan gelmedi ve sonra kadın doğum uzmanına gitdim doktar kızlık zarımın bozulmadını söyledi ve sonra emin olmak için başka bir doktora daha gittim oda kız oldumu söyledi bu normalmidir neden kan gelmiyor sizce ne yapmam gerek

  Cevapla
 11. sevda

  adetlerimde genelde katı kanama oluyor agrım çok oluyor kanamalarım et parcasına benziyor bunun nedeni nedir

  Cevapla
 12. sema

  nişanlımla yaklaşık bir senedir ilşkiye giriyoruz fakat ilk girdiğimizde ve daha sonrada kesınlıkle kanama olmadı..daha önce de böyle bişe yaşamadım..esnek oldugunu söylüyor fakat ben bu durumdan çok rahatsız oldum..neden kan gelmedi acaba kızlık zarım esnek olabilir mi?yardım edersenız sevınırım..

  Cevapla
 13. axiseytan0684

  24 yaşındayım hiç ilişkiye girmedim bi sakıncası olurmu.ama düzenli masdırbasyon yapıyorum teşekkürler.

  Cevapla
 14. AYŞE

  hocam değerli bilgileriniz için tşk daha önceki birlikteliğimde 1 yıl süreyle bir ilişki yaşadım şu an nişanlıyım ve nişanlıma durumu söyleyemedim yazınızda dikilebilir demişsiniz sizden yardım bekliyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  Cevapla
 15. sensiz olmuyor

  Merhaba ben 29 yaşındayım. Ben nışanlıyım ama hayatımda hiç kimseyle cinsel ilişkiye girmedim. Geçenlerde ilk defa çok tahrik oldum ve ne yapacağımı bilemedim. hiç mastürbasyon yapmamıştım, parmağımla kendimi tatmin etmek istedim. üzerinden 2 gün geçti ama hala vajinam acıyor. Kan gelip gelmediğini bilmiyorum çünkü o regly min son günüydü. İnternetten kızlık zarının 2- 2,5 santim içeride olduğunu öğrendim ve çok korktum. Daha önce bu bilgilere sahip olmadığım için sanırım ben daha fazla ilerlemişim. Ailemde çok tutucu olduğu için kontrole gidemiyorum ve şimdi öyle çok korkuyorum ki ne yapacağımı bilemiyorum. Nışanlıma anlatmak istiyorum ama beni yanlış anlamasından çok korkuyorum. Vajinamda otururken az bir acı var ve yanma var. Aceba tahriş olduğundan dolayımı yoksa başka nedenden dolayımı bişeyler oldu. İçimdeki korku beni çok tedirgin ediyor. Ne olur bana bir fikir verin

  Cevapla
 16. suden

  merhaba ben 21 yasındayım ve nişanlımla ilk ilişkiye girdiğimde ilişki sırasında kan gelmedi daha sonra 1 damla ufacık kahverengımsı kan geldi kızlık kanımıdır acaba bu kan cevaplarsanız sevınırım tesekkürler

  Cevapla
 17. atila

  merhaba hocam kız arkadaşımla tam olarak ilişkiye gırdıgım solenemz ama bıraz olsun gırdıgını dusunuorum we cokta zorlamadım kan gelmedı fakat 1 gun gectıkten sonra acık renkte kan gelmış we her tuwalete gıttıgınde kan gelıomus acil cvplarsanız cok sewınırım sımdıden tesekkurler

  Cevapla
 18. betül

  hocam ben erkek arkadasımla bi ilişkiye girdim ama kanamam olmadı ama adet gunum gecti daha sonra 3 haftalık hamile oldugumu ögrendim ve hemen aldırdım. daha sonra ilişkiye girdiğimde kanamam oldu rica etsem bana yardımcı olurmusunuz ?

  Cevapla
 19. semahat

  lise çağımda,lise 2 yada 3 e giderken.adetim biteli hatırladığım kadarıyla 7 gün falan olmuştu.ka geldiğini hissettim.tuvalete gidip baktığımda biraz kanama olduğunu gördüm .kan aktı bitti hemen yani..Kızlık zarıma bişey olmuşmudur.Hiçkimseyle ilişkiye falan girmedim kesinlikle.Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 20. yaren

  eşimle birlikte olduğumuz ilk gece olan kanamam ne çok koyu nede çok açıktı bunun bi sebebi varmı bu konudan rahatsızlık duyuyorum lütfen yardım edin

  Cevapla
 21. sorunkız

  Meraba Hocam
  bundan 1 ay önce erkek arkadaşımla ters ilişki yaşadık penisi vajinama girmediği halde yanı gırmıs olsa bıle okudugum kadarıyla ılıskı bıttıkten sonra kanaması grekırken bundn yaklasık yarım saat 45dk sonra eve gıdınce kılodumda hafıf kan geldı ama kırmızıydı ertesı gun de adet oldum bundan evvel tedbırlı davranıp ne olur ne olmaz dıye ertesı gun hapı ıcıodum acaba bu kanı o yapmıs olabılır mı? bekaretım bozulmus olabılır mı?

  Cevapla
 22. mualla

  hocam kızlık zarını diktirttiğinde uzun süre kalıcı olabilir mi?teşekkürler

  Cevapla
 23. bjork

  mrb hocam.iki gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama birgün sonra kan geldi.bu bekaretimin gittiğini mi gösterir?we rengi normal adet kanamasından farklıydı,kanama durmuyor,adet kanı olmadığına eminim.ne yapmam gerekiyor?bilgilendirirseniz çok sewinirim lütfen acil cwp…

  Cevapla
 24. asi

  mrb hocam bende elle masturbasyon yaptım sizce kızlık zarım yırtılmışmıdır bunu anlamanın bir yolu yokmu

  Cevapla
 25. merve

  hocam ben sevgılımle ılıskıye gırdım ama tam olmadı kan gelmedı 3 4 cm gırdı agrı olmadı ama seklıne baktıgımda delık gıbı ertesı gun adet gırdum parmagım gırıyo ıcıne sızce delıkmıdır aydınlatırsanız sevınırım lutfen

  Cevapla
 26. dolunay

  hocam bende sevgılımle ilişkiye gırdım kanda geldı sorunum o degıl su anda ayrılalı cok oldu ve ben baskasyla nısanlıyım ve soleyemedım nısanlıma kız olmadıgımı kabullenmez cunku evlenınce ılk gece kan gelmedıgınde doktora goturse anlasılırmı cogu doktor esnek deyıp gerı yolluyor bu konuda beni aydınlatırsanız sevınırım.

  Cevapla
 27. sevgi

  hocam ben elle masturbasyon yaptım fakat içie hiç birşey sokmadım fakat kan geldi ve hemen adet oldum acaba kızlığım yırtıldımı lütfen cvp verin

  Cevapla
 28. gizem kayabas

  2 hafta önce parmağımla mastürbasyon yaptım ve aradan 1-2 gün sonra kan geldi ve daha sonra adet görmeye başladım..acaba kızlığım bozulduğu için mi kan geldi???yoksa adet görcektm bunun için mi???nolur bi cvp verin.çnkü doktora gittğimde kızlık zarı muaynesinin artk olmadığını söledi..çok çaresizm ya yırtıldıysa???

  Cevapla
 29. çisem

  merhaba

  bundan 1 gün önce erkek arkadaşımla ters ilişki yaşadık penisi vajinama girmediği halde koyu renkli kan geldi ve pırtılaşmış bi kandı adetimin ertesi günü bu oldu acaba adetimin ertesi günü olması sebebıyle boşalma sırasında kan gelmiş olabılırmı ne olur bir an önce aydınlatın beni… şimdiden teşekkür ederim…

  Cevapla
 30. ece gündüz

  hocam mrb.sürtünme yoluyla erkek arkadaşımla ilişkiye girdim.çok az geçtiğini hissettim acı duydum o an kanama gelmedi ama üstünden 2 saat geçtikten sonra lavaboya gittim ve kan boşaldı acaba kızlığım gitmişmidir.cevaplarsanız çok sevinirim hocam saygılarımla

  Cevapla
 31. denz

  merhaba benimde bir çok arkadaşımla problemm aynı eski erkk arkadaşımla sürtünerek ilişki sonra sı biraz zorladı girmedi ama ağrı oldu ve uzun süre ağrısı geçmedi kasıklarımda da ağrı oldu daha sonra 1 saat sonranormal koyu rekli kan geldi ve 7 gün regl oldum ayrıca kızlık zarıma ayna yardımıyla baktım ters üçgen şeklinde tam olarak ters kalp şeklinde aradaki delikte 1cm kadar evlenecem ve şuan korkuyorum lütfen bana hemen cvp yazın

  Cevapla
 32. ceren

  hocam regl dönemindeyken sürtünme yoluyla yapılan masturbasyon kızlık zarına zarar verir mi?

  Cevapla
 33. slm hocam ben irem

  slm hocam ben imperfore bir zara sahibim ama normal adet görüyorum idrar deliğimden ama hiç bir cinsel isteğim olmuyor bunun tedavisi olurmu hocam yakında evlenicem ne olur bir şey söyleyin kendimi öldürmeyi bile düşünüyorum bana bir cevap verin yalvarıyorum size lütfen

  Cevapla
 34. mlk

  hocam ben çok küçükken bu kzılık zarını merak edip bacağımı ayırıp bakmıştımve vajinanın alt birleşen kısmında bi yırtık oluştu ve kan geldi biraz acaba kızlık zarıma bişey olmuş olabilrimi 2 ay sonra düğünüm var ve çok korkuyom acil cvpınızı bekliom

  Cevapla
 35. gizim

  hocam erkek arkadaşımla sürtünetek ilişki sonrasında benden koyu rankli kan ve pıhtı geldii 1 ssat sonrada regli oldum.kızlık zarım bozulmuş olablir mi kızlık kanı ne renk olur

  Cevapla
 36. ebru

  slm ben bundan 1 yıl önce yüzeysel bir ilşki yaşadımm ama biraz alkol aldığım için hatırlamıyorum ama erkek arkadaşım bişey olmadı dedi kızsın hala dedi ben de yinede doktora gittim doktarda kızlık zarın bozulmamış dedi ama hala içimde bir şüpe var acaba doktor yanılabilir mi

  Cevapla
 37. crn

  ben vajina bölgeme çok az parmak soktum we kan geldi ama cnm hiç acımadı ama rengi koyuydu daha sonra bir iki kere kahverin kan geldi kızlık zarım patlamış olabilirmi

  Cevapla
 38. sedef

  hocam üzerimde hafif bi kaşıntı oldu ve kıyafetimin üzerinden kaşıdım ama öyle zorlama şeklinde olmadı.baktığımda hafif pembe tonunda bi kırmızı leke vardı ve akıntı şeklindeydi.yanlışlıkla zararmı verdim acaba lütfen beni aydınlatın kafama çok takıldı.

  Cevapla
 39. sevim

  merhaba benım sorunum ıse mastırbasyon yaparken surtunmu yoluyla o an kan geldı ve az geldı baktıgımda ıse akıntımla beraber gelıyordu bu yuzden cok korkuyorum acaba bır zarar vermıs olabılrımıyım cevabınızı beklıyorum tesekkurler

  Cevapla
 40. meraklı

  Duş alırken su gelen bölümü tazzikli olarak ayarladım ve klitorise tuttum o an çok büyük bir zevk hissettim ve bunu her banyoya girişimde yaptım. Geçen gün yaptığımda regliydim tam duştan çıkarken kan olduğunu ve yerde kan ve hafif katı bir sıvı olduğunu fark ettim ve 5 dakika hiç durmadan çok kan geldi. Zarım yırtıldı mı yoksa be regl kanaması mı çok merak ediyorum. Durumumu kimseye anlatamıyorum. Zarımın yırtılıp yırtılmadığını nasıl anlayabilirim.

  Cevapla
 41. burcu

  hocam benim sorum avina rumuzlu arkadasla aynı mastürbasyon yaparken parmagımı vajinama soktum ne acı duydum nede kan geldi böyle bişey nasıl olabilir esnek bi zara sahip miyim yoksa yada farkında olmadan başka bi şekilde bozulmuş olabilir mi ?

  Cevapla
 42. yagmur

  hocam mrb.ben bir kaç gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim.benim vajinamın geniş oldugunu söyledi.ilişki sırasında kan gelmedi.birdahada girmedik.fakat bir kaç gün sonra bir damla gibi pempemsi kan.vajinama peçeteyle sildiğimde bir damla pempemsi bi kandı.erkek arkadaşım ilk ilişkiye girdiğim için zedelenmeden olduğunu söylüyor.bozulsaydı hemen gelirdi kanın diyor.bide esnek olan bi vajınanın ilişkiye girip girmediği anlaşılırmı.genişleme yaparmı.beni ne olusunuz hemenaydınlatırmısınız…

  Cevapla
 43. halil

  selam hocam.kız arkadaşımla ilşkiye girmek istedim. zorladım ama giremedim. vajinasına baktım 3 delkli ortada et parçası wardı. bi öeşit kızlık zarı galiba. ama et çok kalın. ayrıca zorladığım için çok az kan geldi. kızlık zarı bozulmamıştır değilmi?????

  Cevapla
 44. başak23

  hocam benım sorum şu,ben mastürbasyon yaptım vajınama bırsey sokmadıgım halde benden kan geldı.ertesi gunu adet oldum.şimdi bu gelen kan kızlık zarı kanımıydı?surtunmeyle masturbasyon yaptım farketmeden parmagım zarar vermıs olabılırmı?cevaplarsanız cok sevınırım cok zor durumdayım

  Cevapla
 45. magdelena

  merhaba..
  erkek arkadasımla tam bır bırlesme yasamadık.cok az bırsey gırdı.sonra benden kırmızı renkte bır pecete doldurmayacak sekılde kan geldı.sonra baktıgımızda vajınal bolgesının kenarında yırtık ooldugunu jılet kesıgıne benzer bır yara oldugunu soyledı.sonra kanama 1-2 damla seklınde 2-3 gun devam ettı.gecen ay 4 gun adet gordum.acaba onunla bır baglantısı olabılırmı.cevabınız ıcın sımdıden tesekkurler.

  Cevapla
 46. esra

  ben 1.5 yıl once erkek arkadasımla bırlıkte oldum ve 3 aylık bı bebek aldırdım su anda ayrıyız ben baskasıyla evlenıcem ve evlencegım ınsan kız oldugumu bılıyor.ben bunu ona soyluyemıyorum diktiricem.peki evlencegim insanla birlikte olurken kan gelir mi ??

  Cevapla
 47. avinda

  ben masturbasyon yaparken elimi vajinamın içine soktum ama ne acı duydum nede kan geldi sevgilim zarımın esnek olabilecgini söledi parmagımı sonuna kadar soktum oda bu duruma şaşırdı sizce bu neden olabilir cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 48. serap aktaş

  merhaba doktora gittim ve septalı yapıda kızlık zarına sahip oldugumu söyledi.evlenecegim ve yardıma ihtiyacım var lütfen cok rica ediyorum mail yazın bana septalı kızlık zarında ortadaki septa cinsel ilşkide yada doğumda kopmazmı?penis septalı yapıda sag yada soldan mı giriş yapar.bu olumsuz bir seymidir olumlumu?doktor ilk gece sorun olmaz ama olursa septayı keseriz dedi.kendi tabiriyle bir bıcak atarız dedi.

  Cevapla
 49. nihal

  Benim merak ettiğim septalli bir kızlık zarı olan bir kız ilişkiye girdiğinde ortadaki septal kesin yırtılırmı ,yırtılmadan kalabilirmi?

  Cevapla
 50. beyza

  merhaba benim sorunum erkek arkadaşımın istediği üzerine doktora kontrole gittim herhangi bir ilişkim olmadığı halde gittiğim doktor bana saat 7 civarinda bir yırtık gördüğünü ama tam olarak emin olamadığını kendiliğindende olabileceğini söyledi ve başka bir doktorada gitmemide ekledi doktora gittiğimde regl oluyordum böyle birşey mümkünmüdür şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 51. gzm

  septalı zar türünde sonraki 4-5 ilişkide ilk ilişkideki miktara yakın kanama görülmesi normalmidir? kanama ilişkinin hemen sonrasında oluyor ve uzun sürmüyor. bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum

  Cevapla
 52. fatos

  hocam,bu aralar kafama cok seyler takildi kizlik zari ile ilgili
  resimler görüyorum ve orda kizlik zari transparan seklinde cizilmis ve gayet iyi ve net gözüküyor.ben simdiye kadar bir iliskiye girmedim ama yakinda evlenicem ve cok süphe ediyorum varmi yokmu diye.aynadan bakmaya calisdim ama benimkisi ayni annuler zarina benziyor yanliz benim deligim biraz daha büyük ve üst tarafinda zar gibi birsey gözükmüyor sadece deligin sag ve sol tarafinda birde alt kisminda bir doku var.üst tarafinda ise bir cikiklik var.hocam cok bilmek istiyorum. bu sorumu en kisa zamanda cvplarmisiniz cok sevinirim!

  Cevapla
 53. tuğba

  her bayandan ilk ilişkiye girdikten sonra bütün bayanlardan kan gelirmi

  Cevapla
 54. zeynep yavuz

  hocam ben erkek arkadaşımla tam birleşme yaşamadım.ama bir kısmı vajinama girdi.bir acı duymadım.kan da gelmedi.sonra hemen aynayla baktım.benimki septaliye benziyordu.acaba biraz yırtılmış mıdır.yoksa ben doğru mu gördüm.peki birleşmede nasıl içeri girebildi ve ben acı duymadım onu bana açıklarmısınız.zarımın görüntüsüne baktığımda bozulmuş gibi durmuyordu.beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler…

  Cevapla
 55. zeze

  ya arkadaşım ilk gecesını yaşadı ve 1 hafta acı çektı artı vajınası kuçukmuş ve eşı ona vajınasının kuçuk olduğunu solemış bunu kafasına çok taktı vajınanın kuçuk olması doğalmı bırde eşının ona solemesı doğalmı neden solemış olabılır sızce?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir