Hızlı zayıflama

HIZLI ZAYIFLAMA

Elbette hızlı bir şekilde zayıflamanın gerçekleşmesi açısından hızlı zayıflama nasıl olur? Sorusunu sorabilirsiniz. Hızlı şekilde zayıflamanın olması için ilk olarak alınan kalorinin azaltılması gerek. Aksi durumlarda tartıda kilolarınız azalıyor gibi gözükse de bu verilen kilolar aslında vücudunuzun kaybettiği sudur. Halbuki olması gereken vücuttaki yağlardan gidecek kilolar kalıcı olur ki buda ancak kalori yakılmasıyla mümkün olur. Basit bir şekilde anlatmak gerekirse vücudumuzun kalori ihtiyacı tükettiğimiz besinler sayesinde karşılanır. Kalori tüketmek ise yapılan hareketler sayesinde gerçekleşir. Bu hareketleri sadece spor olarak düşünmeyin, aslında günlük yaşantınızda yaptığınız her şey harekettir. Şimdi gün içinde yediğiniz içtiğiniz besinlerden 1000 kalori aldığınızı ve yaptığımız hareketler ile 900 kalori harcadığınızı düşünürsek gün içinde 1000-900=100 kalori fazla almış olursunuz. Bu fazla kalan kaloriler zamanla birikerek size kilo olarak dönecektir. Çünkü vücut bu fazlalıkları atmayıp stok yapmaktadır.

Zayıflamak için bu stokta birikenleri yapmak gereklidir. Buda alınan kaloriden daha fazla kalori yakmak anlamına gelir. Yani 1000 kalori alıyorsanız 1100 kalori yakmalısınız ki vücudumuz ihtiyacı olan ekstra 100 kaloriyi daha önce biriktirdiği yağlardan kullanabilsin. Bu şekilde ilerlediğiniz sürece yani alınan kaloriden daha fazla harcadığınız sürece hızlı zayıflama mümkün olacaktır.

Gün içinde yapılan her şey kalori yakılmasını sağlıyor. Fakat bunu hızlandırmak için örneğin ip atlamak, koşmak gibi kalori yakılmasını hızlandıran eylemler de bulunabilirsiniz. Bunu sağladığınızda sorun yaşamadan hızlı şekilde kilo verilmesini yağlar üzerinden sağlayacaksınız.

HIZLI ZAYIFLAMADA EK GIDA ÖNERİLERİ

Genel anlamda hem yağların erimesini hızlandırması hem de kalorinin hızla yakılması gibi durumları sağlamak açısından ek gıda önerileri yapılır. Doktorunuzun onaylamış olduğu bu gıdaları kullanmayı deneyebilirsiniz. Sizin için uygun olması halinde, yağ yakılmasının hızlandırılması desteklenmiş olacak. Ek gıda önerilerini kontrol altında tutarak, diyet ile birlikte zayıflamanın olmasını destekleyebilirsiniz.

HIZLI KALORİ YAKMAK

Zayıflamanın olması için gereken kalori yakmak. Bunun için direkt olarak kalorinin yakılmasını sağlamak açısından spor önerilir. Spor yaparak aldığınız kalorilerin yakılan kaloriden az olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca zayıflamanın etkisini en hızlı şekilde görmek açısından vücudun sıklaşması da önemlidir. Verilen kilonun durumuna göre ve kişinin sahip olduğu kiloya göre önerilen sporlar olacaktır. Belirlenen spor seçenekleri üzerinden, kalorinin yakılması için harekete geçebilirsiniz. Kalori yakılmasını hızlandırmak açısından ek gıda dışında mutlaka kişinin sporu hayatının bir parçası haline getirmesi öneriliyor.

Hızlı zayıflama” 6 Yorum Yapılmış

 1. cenkk

  üniversitede yim yemek saatlerim düzenli oldu yiyorum hem de yuh denilecek derecedee ama gecen gün kendime bi baktım spor yapıodum normalde kas vardı şimdi ne kas ne et sevgilim aksine tombull 🙂 benle dalga gecioo püf desem uccan askım die bna yardımcı olun nasıl kilo labilirim biraz alsam yeter :))))

  Cevapla
 2. nihal

  bende aşırı kiloluyum tam 106 kiloyaş 32 kurtulmak istiyorum bu ağırlıktan ne yaptımsa olmuyor lütfen doktoragitsem sağlık güvencem yok yardım edili,rse sevinirim

  Cevapla
 3. zaıflama

  selam askerden geldim şuan cok zayıfım geleli 8ay oldu hala kilo alamıyorum ne yapmam gerek acaba şimdiden saolun

  Cevapla
 4. zayıfama hakkında bılgı

  zayıflamak ıstıyom yardımınızı ıstıyom bıtkısel ılaçlarla

  Cevapla
 5. merve

  ohooh ona bakarsan benim sadece gobegim var ama herkes baba sisko dio

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir