Göğüs Ağrısı

Göğüs ağrısı
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlerin ilk nedeni kalp hastalıklarından kaynaklanır. Kalp hastalıklarının büyük bir kısmı daha önce ciddi bir belirti vermeksizin aniden ortaya çıkar. En tipik belirtisi göğüs ağrısıdır. Bu nedenle göğüs ağrısı ile ilgili şikayetlerin kaynağı iyice araştırılmalıdır.

Göğsünüz mü ağrıyor? Ağrı ile birlikte yanma, sıkışma, ağırlık hissi de mi var? Ağrı kola, boyuna, mide ve sırta yayılıyor mu? Yoksa siz bir kalp hastası mısınız? Göğüs ağrısı herhangi bir yaşta, herhangi bir yerde ve herhangi bir işi yaparken görülebilir. Gelip geçici olabileceği gibi, bazen sık sık da görülebilir. Öyle ki sıradan bir ağrı gibi alışkanlık yaptığı zannedilebilir. Ancak göğüs ağrısı kendi başına değerlendirilmesi gereken önemli bir ipucudur. “Bende gizli kalp var mı?” ya da “Göğsümdeki ağrı kalp ile ilişkili mi?” gibi sorularınız için…

Göğüs ağrısı kalp krizinin habercisi olabilir

“Psikolojik sebeplerden akciğer, göğüs duvarı, kemik ve kas hastalıkları, yemek borusu ve göğüs kafesi büyük damarlarına kadar birçok sebepten göğüs ağrısı oluşabilmektedir. Ancak tüm bunların dışında kalbe ait sebepler ayrı bir önem arzetmektedir. Kalp kası kanlanma eksikliğinin en önemli belirtisi göğüs ağrısıdır. Göğüs ağrısının bu açıdan değerlendirilmesi önemlidir.

Göğüs ağrıları kalbin kanlanma eksikliği sonucu oluşabildiğine göre, bu durum kalp kasını besleyen koroner damarların daralmasının, dolayısıyla olası bir kalp krizinin habercisi olabilir.

Hangi tip göğüs ağrısı daha uyarıcı olmalı

Herşeyden önce sigara içen, şeker hastalığı, hipertansiyon ve şeker hastalığı olan, ailesinde özellikle genç yaşta kalp krizi hikayesi bulunan şahıslarda göğüs ağrısını dikkatle değerlendirmek gerekir.

Kalbe ait göğüs ağrısı genellikle yürümekle (özellikle yokuş yukarı ve yemekten sonra) ortaya çıkar. Göğüste ağrı, baskı veya sıkışma hissi olarak tanımlanır. Çoğunlukla göğsün üst kısmında hissedilmesine rağmen bazen orta, alt kısmında ve sıklıkla sol tarafta hissedilir. Göğsün sol tarafından sol kola doğru yayılımı olabilir. Angina pektoris dediğimiz bu tip göğüs ağrısı kararlı ve sabit olup, eforla ortaya çıkmışsa 5-10 dakika dinlenmekle geçer.

Uzun süren (saatlerce) göğüs ağrıları kalp krizinin belirtisi olabilceğinden uyanık olmak gerekir. Bu durumda bir kardioloji uzmanına müracaat edilmelidir.

Ağrının özellikleri

Kalp ağrısı göğsün orta hat kemiği arkasında ve orta hattın hafif sol tarafında hissedilir. Ancak göğüs boyunca iki taraflı, daha çok sol taraf olmak üzere kollara, boyun ve çeneye yayılma eğilimindedir. Daha az sıklıkla sol kürek kemiği ve omuz bölgesine yayılabilir. Bazen başlama noktası mide bölgesi de olabilir. Nadir de olsa koldan başlayıp göğse yayılır ya da sadece kolda hissedilebilir.

Efor göğüs ağrısı

Efor ile gelen ağrı kalp ağrılarının en sık görülen şeklidir. Ağrı kalp kasının kan ihtiyacını arttıran herhangi bir sebeple ortaya çıkabilir. Ağır bir yemekten sonra, heyecan, gerilim, öfkelenme, soğuk-sıcak havada rüzgara karşı yürürken veya ağır bir yük taşımakla kolayca oluşabilir.

Herhangi bir iş yapmakla gelen ağrı dinlenmekle geçmiyorsa işte o zaman korkulan kalp krizi yaklaşmış olabilir. Göğüs ağrısı, kalbi besleyen damarlarda ciddi daralma varsa, çok ufak eforlarda, heyecanlanma ve streste, bazen rüya görme ile uykudan uyandırma şeklinde olabilir.

İstirahat göğüs ağrısı

Göğüs ağrısı istirahatte geliyorsa, alışılmışın dışında uzuyorsa, dil altı ilacı almakla geçmiyorsa, daha düşük seviyeli eforlarla geliyorsa, koroner damarda daralan bölgede ülsereleşme ve pıhtı oturma işi başlamışsa tedaviye hemen başlanmazsa kalp krizinin yaklaştığını haber verir.

Sözünü ettiğimiz belirtiler ihmal edilmemelidir. Artık, modern cihazlar kullanılarak göğüs ağrılarının kalp ilişkisi çok kolay çözümlenebilmektedir.

Risk faktörleri fazlaysa ve göğüste ağrı oluyorsa zaman kaybedilmemelidir. Aklı kurcalayıp duran “Bende gizli kalp var mı?” ya da “Göğsümdeki ağrı kalp ile ilişkili mi?” sorularına kalp elektrosu, eforlu kalp elektrosu, kalp ekosu ve diğer daha ileri tetkikler sayesinde cevap bulabilmek mümkündür.

Göğüs Ağrısı” 99 Yorum Yapılmış

 1. muammer

  merhaba benim ğöüsümün ortası ağrıyo ters harekette batıyo derin nefes aldığımda yine ağrıyo bide ağır iş yapıyorum otururken veya yatarken hissetmiyorum neyapmam gerekir tşk

  Cevapla
 2. mimar

  merhabalar. bu sabah tuvaletteyken eğildiğim zaman birden göğsüme bir sancı saplandı. bazen böyle olyor ama bi kaç saniyede geçiyor fakat bu sefer yaklaşık 5dk sürdü. ben önceden üşütmedir deyip önemsemiyordum. ama bbu sefer çok ağrıdı nefes alırken batıyordu sonra boynuma doğru kaydı sancı yattım biraz belki geçer diye masaj falan yaptım daha da ağrıdı. bu arada sol göğsümde oldu bu. en sonunda göğsümden tak diye bir ses geldi ve ağrı kesti. hiç birşey anlamadım. 23yaşındayım bayanım. çok panik oldum bilgilendirirseniz çok sevinirim doktora gidicm fakat kardiyolojiye mi dahiliyeye mi gitmem gerekiyor bilemiyorum kalp sorunu mu yoksa sadece bir iç hastalık mı

  Cevapla
 3. AYŞEGÜL

  ben 20 yaşımdayım 3-4 gündür gün geçtikçe artan bi ağrı var sol göğsüm de ağrı çok şiddetli olmamasına rağmen acı veriyo yinede de daha önce hiç böyle bişey olmadı ailemde de kap hastalığı yok bu nedir bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teş.

  Cevapla
 4. arif

  dun aksam aracımla baska bır arabaya arkadan vurdum sanırım o an gogus kafesimi dıreksiyona carptım suan her 2 gogus kafesimde hareket halınde iken nefes alırken batma oluyor ayrıca boynumda da saga sola cevırınce agr oluyor ne yapmam gerekıyor tsk ederim.

  Cevapla
 5. tuba

  iyi GÜNLER BE BİRKAÇ HAFTADIR SOL GÖĞSÜM OLDUKÇA SIK AĞRIYOR VE BEN BUNUN PSİKOLOJİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM OLABİLİR Mİ YA DA KALP SORUNU OLABİLİR Mİ? AYRICA NEFS ALMAKTA BAZEN GÜÇLÜK ÇEKİYORUMVE BEN DAHA 16 YAŞINDAYIM LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN

  Cevapla
 6. olcay

  Merhabalar. ben göğüs kafesinin birleşip bittiği yerde,ön tarafta ağrı değil ama sanki böyle boşluk varmış gibi içeriye doğru birşey çekiyormuş gibi hissediyorum. Bi kaç defa doktora gittim fakat tedaviyi bırakın daha şikayetim bitmeen psikolojik deyip uyku ilacı sakinleşyitici verdi.sizce bunun sebebi ne olabilir aşırı rahatsız etmeye başladı son 1 aydır. yaşım 22 bu şikayetim 9-10 yaşımdan beri mevcut.

  Cevapla
 7. sezen

  merhaba ben yaklasık 1 haftadır sol gousumun yanında bır agrı hıssedıyorum elımle kendımı kontrol ettıgım zaman herhangı bır cısme rastlamadım ama sankı gogusumun sol tarafında bastırdıgım zaman kemıgın ustu agrıyo sebebı sızce ne olabılır yasım 25

  Cevapla
 8. sewgi

  mrb benim 4 yildan beri kalbim sol kolum belim ve en onemlisi miydemden gelen kalbime igne gibi batan ani arilarim oluyo doktora gittim kan testi yaptirdim 2kez bisey cikmadi ama halaa ani ani cok agrim oluyo piskolojim bozuldu gecem gunduzum bu arilari dusunmekle geciyor hic rahat edemiyorum bana doktorum miyden zayif dedi zebze turu seyler ye gecer dedi ama hala devam ediyor ani ve siddetli bicak gibi arilar miydeden kalbime geliyor bir anda ates cikiyo carpintim oluyo napicam nnasil gece ne gibi bir tedaviye bas vurmaliyim lutfen cevap tskler

  Cevapla
 9. demet

  merhabalar;

  ben 22 yaşındayım, son zamanlarda göğüs kafesim ve sağ kolum bazende sol kolum şiddetli şekilde ağrıyor.Ağrı mideme kadar geliyor bazen nefes almakta zornalıyorum.daha çok sağ göğsümün üst kısmı şiddetle ağrıyor.Henüz doktora gidemedim ama çok korkuyorum.Sizce kalp riski olabilirmi?

  Cevapla
 10. enver aküzüm

  göğüs ağrım genellikle hareket ederken bazende sabahları kendiliğinden ortaya çıkıyor.bende %40 koroner arter tıkanması anjio ile tespit edildi.stent takılmadı ilaç tedavisi görüyorum.ama hala ağrım var.ilaçlarım beloc 50 mg,coraspin 300 mg,coversyl 5mg,lipitor 40 mg,monolong 60 mg,
  yalnız monolong ve coversyli kullanınca 10-12 saat ağrım olmuyor efor yapsam,yorulsamda ancak onların etkisi geçince ağrım başlıyor.renkli kalp sintigrafisi çekildim doktorum tıkanıklığın kalbe zararı olmadığını söyledi ve en son lustral 50 mgı yazdı. bende kalp krizi tehlikesi olabilir mi????

  Cevapla
 11. mahmut

  merhaba ben 20 yasındayım benım 2 aydır gogsumde agrı var aynı zamanda oksuruk ve balgam cıkarmada var gogsumle beraber sırtımdada batma(agrı)var doktora gıttım sadece antıbıyotık ve balgam sokucu verdı ama hıcbır faydası yok acaba agrılar akcıgerlerımdenmı gelıyor olabılır ayrıca sıgara ıcıyodum ve sıgarayıda bıraktım lutfen benı bılgılendırırmısınız tesekkurler

  Cevapla
 12. engin özdemir

  Merhabalar iki veya üç haftadır göhsümün sol tarafında ağrılar var bu ağrılar zaman zaman sırtımada vuruyor ağrılar yer yer değişimler gösteriyor bazen sol üst bazen sol alt ve bazende sol ortaya doğru önceleri göhüs üşütmesidir diye biraz ihmal ettim ama bayağı bir zaman geçti ağrılarda geçme veya azatma yok, bunun sebebi ne olabilir ve nasıl bir tedavi gerekir önemle cevabınızı bekliyorum teşekkürler

  Cevapla
 13. alev

  29 yaş hocam merhaba 1 sene önce bir yolculuk sırasında göüsüme anlatamıyacağım bir ağrı oluştu yaklaşık iki saatkadar sürdü eve geldiğimde ağrı kessici olarak novalgin içtim bir süre sonra geçti ve şimdi tekrar aradan 1 sene geçtikten sonra göüğüsümde zaman zaman ağrılar olmaya başladı yine aynı ağrılar şiddetli ağrı kesici içince geçiyor sebebi ne olabilir.bilgilerinize teşekkür ederim

  Cevapla
 14. tuba

  merhaba hocam Benim kızkardeşim,24 yaşında sağ ve sol ğöğsünde çok kötü ağrılar hissediyor,yaklaşık bu ağrılar 2 aydır devam ediyordu.1 gün önce doktara gitti muhayene sonucu ödem olduğu söylendi,bize bu konuda yarcımcı olurmusunuz hocam.ödem nasıl bir hastalık,iyi mi,kötümü.tedavisi nasıl olur.ayrıca kızkardeşim bekar.

  Cevapla
 15. şadiye aksoy

  hocam ben 10 gön önce gırıp oldum doktora gittim ilaçları kullandım girip geçti şimdide sağ göğsümün üzeri ağrıyo acıyo kolumla birlikte sol arka tarafımda aynı akşamları daha fazla oluyo cevabınızı bekliyorum ne yapabilirim

  Cevapla
 16. raif

  meraba!
  yaklaşık iki aydır sol göğsümde eğilme ile kendini gösteren bir ağrı mevcut. Bu ağrı ilk zamanlarda kendini fazla göstermedi fakat son zamanlarda şiddetli bir artış gösterdi çok efor isteyen kayak sporu yaptığımda ve akabinde bu ağrılar şiddet kazanmaya başlamaktadır. ve ağrı oluştuğu nda üstüne bastırdığımda ağrı hissedilmio fakat elimle uyguladığım baskıyı kaldırdığımda ağrı tekrar kendini hissettiriyor. bu konuda beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 17. buse

  merhaba ben 27 yaşındayım ve bir kaç aydan beri kalp ağrısı çekiyorum.kalbimin üzerinde bir ağırlık hissediyorum ve bu ağırlık beni rahatsız ediyor.Bu ağrı olduğunda uzun süreli sol tarafıma yatamıyorum.Ağrı her gün kendisini aynı şekİlde göstermiyor.Bazen daha yoğunlaşıp hareket etmememi(özellikler kollarımı kaldırmak)zorlaştırıyor.Nadir olarak da kalbimde anlık çok şiddetli bir acı hissediyorum.Bu acıda kalbime bıcak saplanıyormuş gibi hissediyorum ve o an hareketsiz durup bekliyorum. Kalbimdeki rahatsızlığın ne olduğu hakkında beni bilgilendirirmisiniz? şimdiden teşekkür ederim…

  Cevapla
 18. erdal

  BEN 4 YIL ÖNCE PANİK ATAK HASTALIĞINA YAKALANDIM VE TEDAVİ GÖRDÜM.ŞUAN TEDAVİ GÖRMÜYORUM AMA GÖĞSÜMDE AĞRI OLUYO VE UZUN SÜRÜYO ARTI SOL TARAFIMA VURUYOR.BAZENDE HAFİF SOL KOLUM UYUŞUYOR.KALBİMDEDE ARADA BİR TEKLEME OLUYOR.SİZCE KALP SORUNUMU VAR YOKSA PANİK ATAKMI.

  Cevapla
 19. emriye

  mrb sol göğüsüme anıden ağrı gelıyo genelde göğüs ucu daha çok ağrıyor sonra halsizleşiyorum sol kolumda bir ağırlık oluyor 20 yaşındayım annem kalp hastası acabe bende bu rıskı taşırmıyım ? yardımcı olursanız sevınırım şimdiden teşekkurler.

  Cevapla
 20. muammer

  sağ gögüs kafesimin altında nefes alıp verince artan bir ağrı var iki gündür ağrıyor üzerine bastırdığımda bir ağrı yok yağmura yakalandım üç dört gün önce ıslandım biraz mide rahatsızlığımda var üşüttüğümde mide için demeprazol veya vogast kullanıyorum yardımcı olurmusunuz nedeni nedir?

  Cevapla
 21. AYSEGUL

  slm ben 23 yasindayim ve sol gogsum de agrivar san ki birsey batiyor gibi usutmekten ola bilirmi bebegim var onu emziriyorum ondan da ola bilirmi tesekkurler

  Cevapla
 22. didem

  mrb.24 yaşımda bir bayanım..benim sürekli günün farklı dilimlerinde ve özellikle yattığımda sol göğsümde bir sıkışma oluyor ve sanki o an kalbimin durduğunu hissedyrm bununla alakalı bir korku başlıyor….fakat aynı esnana geğirme hissi geliyor ve öle olduğunda ağrı kendiliğinden geçiyor…bununla alakalı almış olduğum bir ilaç yok…mideyle alakalı bir durummudur acaba diye yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum ama dikkat ettiğim dönemlerdede de çok şiddettli hissedyrm bunu….bu durum beni korkutuyor ve psikolojimin bozulmasına neden oluyor bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim…teşekkür ederim ..

  Cevapla
 23. hafize

  benim sorunum nefes alırken kalbimde sıkışma oluyor.Babamda yakında kalp krizi geçirdi.Dr.gitmeğe korkuyorum.Ama geçiyor.Her ay bir hafta sürüyor.son günlerde sinir de yapıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 24. kadir

  beninmde sorunum şu 1997 senesinden bu yana sadece sol gögsümde bir agrım var ve bir türlü çare bulamadık kalp ile ilgili tetkikler yapıldı bir şey çıkmadı tip 2 diyabet hastasıyım şuan yaşım 41 bu agrının nedeninin diabetle bir baglantısı olabilirmi sigara içiyorum nedni nedir agrı çok rahatsız edecek kadar da büyük deyil zaman zanan hissediyorum

  Cevapla
 25. cem(28)

  2008 ilkbaharında özel bir hastanede efor,kalp ultrasonu.akciğer filmi,kan testi yaptırdım kalp doktoru bana göğüs kaslarımdan kaynaklı olduğunu söyledi ağrıların ancak yaklasık bir sene geçmesine rahmen ağrılar ara ara devam ediyor hatta bazen korkutucu şekilde oluyor ve gidiyor midem de yanma var gaz çıkısı oluyor ailemde kalp hastası var kalp krizi bu konuda durumum hakkında yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 26. TAHSİN

  SLM BEN 24 YASINDAYIM BENIM SORUNUM KALBIMDE HAFIF ŞEKILDE AGRI VAR GENELDE YATTIGIMDA OLUYOR KALP KIRIZI GECİRME RİSKIM YUKSEKMI

  Cevapla
 27. MUSTAFA

  merhaba benim yaklasık bir yıldır gögsümün tam ortasında agrı var.bu agrı zamanla koluma ve sırtıma dagılıyor. ailemde kalp sorunu yasayan kimse yok .bende kalp mi var bu soruları kendime sormak artık benı korkutuyor.doktora gittim ve tomografi cekidi kalp atıslarım olculdu ama bir seycıkmadı bu sekılde mi yasıcam ne zaman bıtecek bu arılar.

  Cevapla
 28. fatma

  mrh. bu sabah 7dide uyandım müthiş bir agrı iki gögsümün arası çok agrıyo nefes aldıgımda batıyor kalple bir ilgisi olabilirmi benim akcigerimde problemli uzun süre tedavi gördüm bronşit var 3 gündür şiddetli bir öksürük arkasından nefesim daralıyor acaba öksürmekten kaynaklanabilirmi bu agrı teşekürler

  Cevapla
 29. maviş

  merhaba ben maviş 32 yaşındayım
  solgöğsüm bır haftadadadır ağrıyor sol göğsüm altı ve ortası sancı yapıyor hafif yanıyor gibi ,soltarafa doğru eğilince veyatınca ağrıda yapıyor nefes alırken sol arka tarafımdahafif yanma ve sanki arkataraftan bıri bastırıyor
  gibi acıma var nefes alırken nefesime doyamıyorum
  bende kansızlıktavar cok halsizim buşikayetlerime sizden cevap bekliyorum lütfen yardımcıolun teşekür ederim

  Cevapla
 30. dudu

  slm bnim iki göğsümdedi bir haftadır ağrı var aslında acı gıbı çünkü dokununca acıyor bunun sebebi üşütme olabılırmi cvp verirseniz sevinirim tesekkürler

  Cevapla
 31. cokitamm

  merhabalar.
  ben 17 yaşında bi bayanım ben 1 yıl once halı yıkamıştım ogunden sonra surekli sol kolum agırdı bu yazdan beride solgoğsumde agrı oluyo acıkcası kalp rahatsızlıgı olmasından korktugum icin hep kafama takıyorum.. agrı hep var her saat hissederim ama heyecanlandımmı vb olaylarda dahada artıyo agrıyla beraber elim ve ayaklarım buz kesiliyor giydigim kıyafetler sıkıyo gibi vucudum titriyo ara sıra sag gogsumdede oluyor ama cok nadır sol goğsum daha baskılı doktorada gittim benim meme ultrasyonu cektiler ve ona normal dedile ama agrım gene var. bazende yatmadan once oluyor vucudum titriyo başım agrıyo acayip acayip kokular alıyorum bide benim sol kolumda agrı oluyo buda daha cok sol acuç içinde başparmaga yakın yerde sişlik oluyor olu sizin yazılarınızı okuyunca dahada telaşlandım kısmen belirtiler var lutfen yardımcı olun cevabınızı 4 gozle bekliyorun LÜTFEN….

  Cevapla
 32. filiz

  merhaba ben 33 yaşındayım sigara kullanıyorum.nefes alıp verirken sol göğüs kemiğimde ağrı hissediyorum.boynumada yayılıyor.ne yapmalıyım? teşekür ederim.

  Cevapla
 33. mustafa

  merhaba ben 24 yaşındayım , bundan 2 hafta önce agaçları budarken sol tarafımı çok yordum ve bu sene kalp krizinden babamı kaybettim çok üzücü ve stresli günler yaşadık. iki haftadır sol gögsümde ilk başlarda birşeyler attı daha sonra o geçti sol kolum uyuşuyor , bazen gögsümde bir yanma hissi oluyor , sol kolumda bi şeyler atıyor ve kalbimin hemen alt tarafında tarif edilmez hafif bir baskı hissediyorum ama hiç bir zaman çok şiddetli bir agrı hissetmedim ve şu sıralar kendimi çok dinliyorum , yemekten sonra yürüşe çıktığımda gögsümde bir baskı hissediyorum ve kalp atışlarımı duyuyorum. yardımcı olursanız çok teşekkür edrim sosyal bir güvencem olmadığı için bi muaneneye de gidemedim.

  Cevapla
 34. derya

  bende gögsümde ve koluma dogru bir agrı var ben birbuçuk sene önce dogum yaptım ve bende panik atak ve takıntı oluşmaya başladı acaba sinirselmi yoksa başka biseymı var size danişmak istedim

  Cevapla
 35. seher

  merhaba 6 yıldır tansiyon ve kollesterol ilaçları kullanıyorum, son bir aydır sol göğsümün altındaki bölgede
  gelip, geçen ağrılar oluyordu ancak bugün fazlaca yürümek zorunda kaldım ve her iki elimde de 2-3 kg arasında yük vardı(günlük yürüyüşlerimi yapıyorum ama sigara da kullanıyorum)
  eve ulaştıktan sonra sol göğsümün altındaki ağrı saatlerdir hiç durmadan ciddi ağırmakta olup 1 ad 100 mg coraspin içtim ancak ağrı hafiflemedi bile. bilgilendirirseniz sevinirim.
  teşekkürler

  Cevapla
 36. NESİM KURTULUŞ

  BENİM SOL GÖĞÜSÜMDEKİ AĞRI 20 YILDIR DEVAM EDİYOR. DOKTORUN DEDİĞİNE GÖRE KALP İLE İLGİLİ BİR PROBLEM YOK.OZAMAN NEDİR PROBLEM.LÜTFEN YARDIMCI OLUN.

  Cevapla
 37. HÜSEYİN

  yaklaşık 3 yıldır sağ göğsüm ağrıyo hafif şekilde doktora gitttim romatizma olabliri diyo alemdee romatizma hasalığı var acaba genetikmidir?

  Cevapla
 38. özge

  benimde 3 haftaya yakın sol gögusumde agrı ve acıma hisi var bastırınca.kimi zaman cok heyecanlandıgımda yada stres yaptıgımda kalbım cok hızla atıyor ve bu kalp atış hızını mıdemde hıssedebılıyorum.mıdemle ilgili doktara gıtıgımde gastrıt cıkmıştı.ondan sonra artık farklı agrılar hıssedıyorum hepsi aynı anda oluyo gögüs,mide agrısı,sırt,bel,kol,ve boyun agrısını hissedıyorum doktora gıdecegım ama suan bır dogum kontrol hapı kullanıyorum ondan dolayı olabılırmı gogus agrısı counku yan etkılerınde memede hassasıyet ve agrı denıyor.yardımcı olursanız sevınırımmm….tskkurler

  Cevapla
 39. baran

  ben 22 yaşında sol güğüsüm ağrıyo bu ara sıra sağ tarafa da vuruyo sol tarafım ağrıyınca sol kolumun uyuşuyo ağrı şiddetli olunca bazen sağ kolumada vuruyo ama fazla değil midem çok aşırı ağrı saplanıyo ve ayrıca bende çok aşırı tansiyon düşmesi var bazen hafızamı kaybediyorum şimdiye kadar 10 saniye sürdü hafıza kaybetmem lütfen bana yardımcı olun teşekkürler

  Cevapla
 40. Fatma

  31 yaşındayım sol göğsümde ağrı batma hafif yanma hissi var sol kolumda ve sol elimdede sinir sıkışması gibi ağrı hissediorum genelde nefes alırken ve yatarken hissediorum beni çok rahatsız ediyo ve son zamanlarda sıklaştı acaba ne olabilir?teşekkür ederim.

  Cevapla
 41. ali

  selam 14 yaşınndayım.2 yıldır ğöğüs ağrılarım var.günde 3-5
  defa hafif ağrılarr

  Cevapla
 42. ergün enver şener

  ben 67 yaşındayım 30 senedir mide ağrılarım. karında gurultu var sağ göğsümden sırtıma ve belime vuran ağrılar var her sene aralık-0cak-şubat aylarında ağrılar şiddetleniyor.bu güne kadar 5defa kolonoskopi-8defa endoskopi yapıldı gastritis ve reflu var.hersene sonografi çektiriyorum safra kesesinde 2adet 3-4 mm lik polypler var bunların ağrı yapmıyacağı söylendi. 3 defada üst batın tomografisi çekildi. herşey ok.kan tahlillerim kolestol300 hariç hepsi normal .bu ağrılar kalple ilgili olabilir mi? bana yardımcı olursanız sevinirim lütfen cevabınızı bekliyorum

  Cevapla
 43. ayşen akkaya

  mrh ben 31 yaşında 1çocuk annesiyim solgögsümde yanma alt ve üst tarafında sırtıma vuran agrı koltuk altıma ve koluma kadarvuruyor sırtımın bır noktasında çürümüş gibi bir agrı neden acaba benı çok korkutuyo yardımcı olursanız sevınırım cevabınızı beklıyorum

  Cevapla
 44. behiyye

  benim sol gögsümün altında arasıra kalbimi sıkıştıran bir agrı meydana geliyo ve bu aralar sıklaştı kanser olabilmesinden korkuyorum cvbınızı bekliyorum

  Cevapla
 45. ahmet balta

  bende panik hastaligi var iki senedir damarlarim cok kötü atiyor gececleri uyuyamiyorum nefes darligi cekiyorum titreme oluyor bacaklarimda kollarimda bas dönmeside oluyor bu aralari kalbim cok sikisiyor kalb tarafinda yanma oluyor kalp rahatsizligi olabilirmi

  Cevapla
 46. aysegül

  mhb ben 22 yaşında 1 çocuk annesiyim sag gögsüm agrıyordu ve koltuk altlarımda dr.gittim bana kas gevşetici ilaçlar verdi.agrılarım yok denilecek kedar az ama sag kolum hemen yoruluyor ve bazen uyuşuyor.şimdi ise sadece omuzlarım agrıyor.neden acaba bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen cevebınızı bekliyorum.

  Cevapla
 47. özkan

  slm ben özkan 27yasındayım benım bazen gogsum bazen sırtım bazen bazen sol koltuk altım agrıyor sol kolum uyusuyor uzman olmayan doktora gıttım kalp grefıgı cektı heycan dan dolayı rıtım bozuklugu olmus ama bu agrılar kalple alakalı degılmıs neden olabılır lutven yardımcı olursanız sevınırım soguk almıstım hastalanmıstım ondan olabılırmı kalb doktoruna gıtmem geregırmı kalple alakası varmı

  Cevapla
 48. hastalıklı

  merhabalar..Ben 23 yaşında bayanım.. benim sol göğüsümün hemen altından gelen bıçak saplamsı gibi ağrı oluyor..sol omuzuma sol kol kasıma vuran ağrım var.. doktora gitmeye korkuyorum..son zamanlar ceyranda kaldım ve ağır eşyalar kaldırdım neden bunlardan olabilir mi?cevabınız için şimdiden teşekkür ederim…

  Cevapla
 49. Furkan

  Merhaba,ben 14 yaşındayım ve kalbimin sol kısmından koltukaltımın aşağısında sanki biri dokunuyormuş gibi bir ufak bir his duyuyorum bazende mayışma oluyor kalbimde bunun adını ağrı koyamıyorum ama sanırım ağrıyor.

  Cevapla
 50. ahmet

  merhabalar bn 16 yasndaım goğus kafesinin tam ortası nefes alıp verince ağrıo anlamadım 1 gündür boyle ? yRdm plz

  Cevapla
 51. nazan

  sayın okuyanlar benı asırı sekılde goyuslerım buyuyo setlesıyo ve tas gıbı ben cok korkuyorum hastalık varmı dıye ama en yakın zaman da hastaney gıtcen ıyı gunler

  Cevapla
 52. fatih

  hocam ben 21 yaşındayım.kalbim sancılanıyor gibi ağrıyı tarif de edemiyorum.göğsümün tam üzerine sancı giriyor.koluma filan vucudumun başka bir bölgesine de yayılmıyor.sadece sol göğsümün üzerinde sanki sol göğsümün içi ağrıyor gibi hissediyorum sancılanıyor.bu sıralar çok sinir stres var bir de çalışıyorum yorgun düşüyorum hem de okuyorum öğrenciyim acaba nedeni ne olabilir???
  şimdiden teşekkür ederim..

  Cevapla
 53. mine

  bn 13 yaşında epilpsi hastası bir kızım bzn kalbim sıkışıo bzn ise sık sık olmasada göğsüm ağrıyor bu ağrılarla ilgili bi çok araştırm ayptım ve bnde olan şeylerin yni ağrıların aynılarını buldum çok korkuorum bişe çıkar die daha çocuk yaşta epilepsi hastası oldum ve başka bir hastalığım olmasındn korkuorum bu klp yüzündn çok fenalaştım okulumdn ayrı kldm ztn epilepsi yüzündn nöbetler geçirdiğim için aylarca hastanede kldm okulumdn uzakta kldm umarım bişe çıkmaz ama doktorlar bişe bulamadılar çünkü klbiminj filmini yada kabimle ilgili bi araştırma yapmadılar her hafta hastlığım yüzündn muaneye gidiorum ve bu seefer klbimin ve göğsümün ağrılarını sölücem umarım bişe çıkmaz

  Cevapla
 54. hastalık

  benim babam tam 3 senedir hasta ilk anjuo oldu stent taktılar devam etti ağrıları birkeredaha anjuo oldu gene damarı tıkalıymış by-pass oldu hala daha ağrıları var bu sefer gene aynı göğüsünün sol tarafı ve sırtı kolu birden ağrı heryerine yayılıyor nabıcağımızı şaşırdık artık çaresiz hastalık dedikleri bu mudur?

  Cevapla
 55. baran

  merhaba sayın hocam,benim sırtınımve özellikle sol kaburga kemiklerinin oldugu yerde bıçak saplanır gibi bir agrılr var ve sürekli devam etmektedir efor ve holter de bi şey çıkmadı acaba ne olabilir????? cevaplarınız için şimdiden çook teşekkür edrim iyi çalışmalar dilegiyle.

  Cevapla
 56. erkan alagöz

  gogsumun sol tarafından baslayan bı agrı var ve bu zamanla saga dogruda kayıyo sonrada kollarımın sırseklerıne kadar gelıyo bu agrı hemen hemen her zaman oluyo nedenı nedır acaba ve bu bır haftaya yakındır balgamın öksurdukten sonra tıpkı bır kömür gıbı cıkıyo cevabınızı beklıyorum

  Cevapla
 57. miraç

  merhaba.göğsümün tam orasında 4 gündür ağrı var.ve bazen batma şeklinde oluyor.bugün ağrı biraz daha sağa doğru vuruyor.daha önceden birkaç defa daha olmuştu.ama sadece sabahaları kalktığımda hissetmiştim.yarım saaat falan ve daha hafif süren ağrılardı.ben sürekli yüz üstü ve genel olarak göğsümü yastığa dayayıp uyuduğum için olduğunu düşünmüştüm.ama bu seferki hiç geçmiyor.sizce nedeni ne olabilir.şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 58. yok

  bende 2 yıl boyunca kalbimin üzerinde sürekli ağrı hissettim. günde 18-20 saat şiddetli şekilde kalbinizin ağrıdığını hayal edin. ekg, efor testi, kan testi, akciğer grafisi felan hiçbir şey çıkmadı. doktor psikolojiye yolladı. ağır depresyon teşhisi koyuldu. 2 ilaç verdi ve 1 ay içinde kalp ağrısı %90 azaldı. 1 yıldır ilaçları alıyorum ve kalp ağrısı neredeyse tamamen yok oldu.

  gençlerde olan kalp ağrıları %99 psikolojik ağrı, kas ağrısı veya mide kaynaklıdır (reflü, gastrit, mide ödemi vb.). ama siz gene de gerekli testleri yaptırmayı ihmal etmeyin. ailenizde kalp veya kolestrol hastası olup olmadığını da araştırıp hayatınızı ona göre düzenleyin.

  Cevapla
 59. ahmet

  ben 20yasındayım ve sol ğosum ağrımakta yaklaşık 1 yıdır hastahaneye gittimama bir sey yok dedilr 2 ci sinde gittim kas gevsetici ve agrı kesiçi verdiler faydası olmadı halada ağrıyor yardımcı olun sol ğoğsum genelde sabahlar 6,30 ve 7 saatlerinde ağrımaya başlıyor aksamları sol tarafıma yattığımda da ağrıyor kalpten mi

  Cevapla
 60. faikl

  benim sorunum rüzgara yada soğuk havaya mahruz kaldığımda göğsümde fazla şiddetli sayılmayacak bir ağrı meydana geliyor bu ağrı sıcak bir ortamda 5 dk dinlenene kadar sürüyor sebebi ne olabilir acaba beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden ilginize teşekkür ederim. cevabınızı bekliyorum saygılarımla…

  Cevapla
 61. mehmet

  benim sorunum iki göğüs kafesimdeki ani sancı ağır iş yaparken aniden geliyo sancı şiddetli kısa sürüp geçiyor nedenini cevabını bekliyorum saygılar

  Cevapla
 62. Serkan

  Ağır bir zor dönem geçirdim. İş yaşantımla ilgili probleler , askerliğimi güneydoğuda yapmış olmam, sonrasında maddi imkansızlıklar ve son olarakta sinir harbi dolu 4 yıllık bir evliliğin ardından şu anda da boşanma safhasındayım.Tüm bunların ardından 2 yıl önce kalbimde bir sorun olduğu kanısıyla doktora gittim. Kalp grafiğim çekildi ve sakinleştirici bir iğne yapılıp tekrar grafiğim alındı. Bu iki grafik iğneden sonraki halimin normal olduğunu ve strese dayalı bir aritmi olduğunu ortaya çıkardı. Aradan 2 yıl geçti şu an stresli günlerim hala devam ediyor. Normal otururken kalbimin ritmi tık – tık – tık – tık – tık – tık tıktıktıktık tık – tık şekilinde bir ritimle beni aniden heyecanlandırıyor. Sanki içime sıcak bir su dökmüşler gibi hissediyorum. Gece oluyor geneellikle. Bazen yaşadıklarımı unutunca hiçbirşey yokmuş gibi hissediyorum. Ama bu ara ara gelen nöbetler beni korkutuyor. Uyurken kalp atışlarımın resmen beni salladığını hissediyorum bazen ve bu hisse kapılınca aradaki o ritm değişikliklerini çok rahat hissediyorum. Sanki aldığım nefes bana yetmiycek ve kalbim duracak endişesine kapılıyorum. Kendimi dinler oldum yeniden doktora gidicem ama bişey çıkarsa diye korkuyorum. Çünkü daha hayatta yapmak istediğim çok şey var. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Çünkü bu olay beni çok yoruyor. Herkeze sağlıklı günler diliyorum..

  Cevapla
 63. yıldız

  mrblar 28 yaşındayım gögüsümün çok ağrıyor önce sol sonra sağ tarafa vuruyor ağrısı sigarada kulanıyorum acaba sebebi nedir teşekkür ederim…

  Cevapla
 64. galip

  slm ben galip ingilterede yasiyom benimde sol tarafimda ve midemin ust tarafi 2.3 gunde bir cok agri geliyor doctorlar hersey yapti ama bisey bulamadi hatta kamerayla mideme bakti ama bisey bulamadi ve agrilar halla geliyor yardimci olursaniz cok sevinirim saygilar

  Cevapla
 65. ayşenaz kaya

  merhaba 21 yaşındayım..kalbimde aralıklarla ağrı oluyor bu son zamanlarda kalp ağrısıyla birlikte ellerimde ve bacaklarımda uyuşmalarla ortaya çıkıyor..nedeni ne olabilir gerçekten ciddi bir kalp rahatsızlığımıdır..teşekkürler!

  Cevapla
 66. ismet

  güğüs ağrısı sigara içenler için onemli çünkü akçiğer kanseri belirtileri arasında var ve kalp hastşığının belirtiis stresttende olabılıyorr muş

  Cevapla
 67. kadir güven

  slm ben 27 yaşındayım iki üç ay önce kalp agrısı nedeniyle doktora gittim sadece efor çekildi doktorun bana dedigi kalbimde bi sorun olmadıgı uzun boylu ve zayıf insanlarda bu agrının normal oldugu sizce bu ne kader dogru agrılar artık çok rahatsız ediyor.

  Cevapla
 68. ERKAN

  slm ben 28 yaşındayım göğsümün sol tarafında ağrı hissediyorum ve aynı zamanda ellerim titreme oluyor bu neden kaynaklanmaktadır?

  Cevapla
 69. fikret şenol

  ben 28 yaşında yım . sol tarafım dan hem gogsum den hem arkadan agrı yapıyor nedenı ne ola bılır

  teşekr ederim

  Cevapla
 70. anılcan

  ben 11.5 yaşındayım.arada bi benim de göğsümde sıkışmalar oluyor bıçak batıyo sanki.nefes alamaz hale geliyorum.genelde günde 1 defa yaşıyorum bu olayı.

  Cevapla
 71. ayşegül

  merhaba bunu kimin okycanı bilmiyorum … ben 21 yaşındayım ve yaklaşık 1 yıldır hergün kalp ağrısı çekmekteyim. hergün özellikle yattığım zaman daha çok meydana geliyor ve devamlı sol taafıma yatıyorum sağ tarafıma yatınca kalp atışlarım dahada hızlanıyor çünkü.. devamlı kalp atışlarımın ritimi değişiyo bunu hissedebiliyorum lütfen bana yardım edin [email protected] alt tire iki tane var.. okuyanlar doktorsa eğer lütfen bana ulaşın çünki ben ulaşamıyorum lütfen yalvarırım ……….. bekliycem

  Cevapla
 72. cebrail

  SLm benımde gogusum agrıyor sag ve sol tarafları ama genelde sol taraf 3-4 defa EKG cektırdımm ama bır sey cıkmadıı ama yıne agrıyoo

  Cevapla
 73. nejla

  selam ben nejla benim ğöğsümün sol tarafı sürekli ağırıyo .önemli bir durum olabilir mi cevap yazarsanz çok sevinirim

  Cevapla
 74. selda

  bnm sol gögüsümde agrı war sıkıstırınca geciyor bunn nedenı nedr cevabınızı dört gözle bekliyorum

  Cevapla
 75. tayfun

  slm ben tayfun 1 sonrasnda bı gogusten hastalık geçirdim ve doktoruma gıttıgımde bana boronsıt olmussun dedı agrılarım geçti ama sagdan olmustum ben boronsıt ama sımdı sol ve sag gogsumun ortası bastırdıgımda agrıyor neden bılmıyorumbılen varsa bana ulastırmasını ısterım

  Cevapla
 76. sol göğüs altı ağrıması

  slm benimde problemim 3 5 gündür sol göhüs altımın ağrıması yada kalp ağrısı bu ağrı gelip geçiyor nedeni ne olabilir cevabinizi bekliyorum saygılarımla

  Cevapla
 77. [email protected]

  merhaba ben 19,5 yasinda bir genctim tma gogus kafesim ortasi agrio bir hancer saplarsin ya agrisi heryere atar işte aynen ole oluo agrisi cok uzun suruyor yardimci olursaniz cok seviriim şimdden tsk

  Cevapla
 78. gamze

  slm ben 20 yaşındayım sağ göğsümün altında bir ağrı var acaba kalb olabilirmi babam by pass oldu cevap?

  Cevapla
 79. kader yaman

  merhaba ben kader sağ göğsümün üstünde bir ağrı var sağ kolumdan aşağıya doğru bu ağrı sürüyor ve kolumda hafif uyuşma var acaba kalple ilgili bir problemimmi var

  Cevapla
 80. kenan

  arkadaslar göğsünüzde bir agrı varsa ve araştırmalar sonucu kalbinizde bir sey cıkmıyorsa büyük ihtimalle mide rahatsızlıklarında kaynaklanıyor [ ülser, reflü, gastrit, mide fıtıgı)

  Cevapla
 81. ilker ozdemir

  13 kasim 2007 de kalp krizi gecirdim (yasim 47). Iki tane stent
  takildi ve 29 kasim da hastaneden taburcu oldum. Taburcu olduktan 3 gun sonra gogsumde bir agri basladi ve bu agri halen devam etmektedir. Stent takildiktan sonra 2 kere daha normal anjiyo oldum bir kerede sanal anjiyo oldum. Bu arastirmalar sonucu agrinin kalbimden gelmedigi soylendi. Fakat midemde reflu ve gastrit varmis. Ama bu arada agrilarim devam etmektedir. Yardim!!!!!!!!

  Cevapla
 82. emir

  merhaba 20 yasındayım. benım sıkıntım mac yaptıgım aksamın sabahına agrım baslıo sırtımda bazen mıdemın bıraz ustu yanı gogus kafesımın altı bazen omuz aksama dogru agrım artıyo tıtreme ateş yapıyor ertesı gune agrı azalıyo yardımcı olursanız sewınırım

  Cevapla
 83. oğuz

  merhaba 20 yaşındayım.derin nefes aldığımda sol tarafımda bi batma oluşuyor.doktorada başvurdum kas kasılması dedi kas gevşetici hap verdi ama hiç bir faydası yok 6 aydır ne yapmam gerekiyo lütfen cvp

  Cevapla
 84. barış

  Semra hanım sizin dediginiz agrıların aynısını bende yıllardır cekiyorum…o kadar kalbime baktılar bişi bulamadılar.ailemde de kalp rahatsızlıgı yok.. en sonunda bi genel cerrahi doktoruna gittim midende ödem var dediler. yani anlyacagınız mide rahatsızlıkları kalp rahatsızlıklarını taklit edebiliiyo…ama yinede siz eko felan cektirin kalbinize

  Cevapla
 85. semra_taşçıoğlu

  önceliklen sizlere kolay gelsin diyerek başlamak istiyorum ben 38 yaşındayım benim sorunum 4 yıldır sırtımda çok ağrılı kasılmalar oluyor ve göğüsümde sıkışma ve kasılma oda ağrılı ve beni sürekli rahat bırakmıyan dilde kasılma dişlerdede sıkma ilen bi fenalık oluyor nedeni nedir çok ağrılarım var ekagede ve ciğer filminde bişey çıkmadı ama akciğerime yakın mide fıtığı varmış sebebi o olabilirmi cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekürler ederim

  Cevapla
 86. ogün

  Merhaba ben 20 yaşındayım göğsüm de genel bir ağrıma var üstüne yattığımda basınç yaptığımda azalıyor, yada ben öyle hissediyorum kalp le alakalı bir durum olabilir mi?teşekkürler.

  Cevapla
 87. Meral

  Merhaba.Ben 43 yaşındayım.Göğüsümün ortası ve kalbimin üzerinde ağrılar oluşuyor.Örn;sıkışıyor, nefes alamıyorum, ağrı sonucu kollarımı yerinden kaldıracak mecalim kalmıyor.Geceleri uyuyamıyor uykumdan uyanıyorum.Neden olduğunu bilmiyorum.Bu belirtiler tehlikeli mi veya dinlenme sonucu geçer mi?Acil yanıt verirseniz sevinirim.Hepinize sağlıklı günler.

  Cevapla
 88. büşra

  ben 16 yaşındayım ve göğsümün hemen altında bir ağrıma ve sıkışma oluyor bu şıkışma sonucunda nefesımde daralıyor ancak ağrısı kollarıma değil karnıma ve sırtıma vuryor bu hastalığın belirtileri nedendır ve tehlikelimidir?

  Cevapla
 89. Mecnun

  Mrb ben 16 yaşındayım 2 hafta önce vücut geliştirme çalışıyorum daha önceden hiç bi ağrı yoktu 2-3 gündür göğsümün tam ortası ağrıyo sıkışıyo gibi acaba bu önemli bir şeymi aileme söylemedim önemsiz diye bugun baya bi arttı ağrılar acaba bu neyin belirtisi tehlikeli bi durummu

  Cevapla
 90. cilem yatkın

  benim sol tarafımda gögüs altımda sideetli bir agrı var koluma vuruyor ayriyetten mide bulantısı yüksek ates yapıyor sizce bu neyin belirtisidir bende kolesterolda var?

  Cevapla
 91. yeşim akgun

  merhaba ben 20 yaşındayım benim sag gögsümde agrı oluyor doktura gittigimde bana sinirsel dedi ve bana bu hapı verdi tranko buskas bu hapı kullan dedi bunu kullanınca agrım daha artıyor faydası olmadıgı için başka doktura gittim onada anlattım ve o doktor bana yanlış hap verdiklerini söyledi gögüs agrısı sinirsel olmaz dedi ve benim bir genel cerraha gitmem gerktigini söyledi ve ne yapmam gerektigini bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 92. oğuzhan selçuk

  sigaradan olabilirmi acaba ? daha oncede bende de wardı sıgarayı bırakınca gectı artık ole bı rahatsızlıgım yok

  Cevapla
 93. sevil

  benim gögüs kafesim agrıyo bazen kollarımı açamıyorum agrısından gece uykudayken agrısını hissedip uyanıyorum bunun nedeni ne olabilir

  Cevapla
 94. lale

  Merhaba ben 24 yaşında bir bayanım.Sol göğsümün üst kısmında ani bir ağrı giriyor nefesim daralıyor ve daha sonra ağrı koluna ve göğsüme doğru dağılıyor.Sonra vucumda sıklıkla titreme oluyo.Önce çok hafif başlayan bu ağrı son zamanlarda sıklaşmaya başladı.Beni bu konuda bilgilendirseniz çok memnun olurum.

  Cevapla
 95. aslı

  benım sol göğüsümde arada bır tıtreme oluyo sonra arıyO sonra sol arka kaburgama vuruyo bu agrı bıgi verırsenız sen
  vinırım simdiden tesekkurler

  Cevapla
 96. gül

  benim sol göğüskısmımda ağrı var sıkışma olunca geçiyor acaba sıkıntı kaynaklı olabilirmi cevabınızı bekliyorum.ilginiz için teşekkürler

  Cevapla
 97. mehtap

  benimde kalbim yani sol tarafım ağrıyor ara ara bazende sağ tarafım ağrıyor ve ağrıyı hissettiğimde yatamıyorum ağrı belime doğru yayılıyoır gibi hissediyorm ne yapmam gerekiyor yarımlarınızı bekliyorm

  Cevapla
 98. dilber

  merhaba benim kalbim arayla ayrıyor gögüsümmün içi agrıyo gibi hissetiyorum panık ataktan piskolojık tedevi gördüm zaman zaman kalbim agrıyor sol koluma vuruyor agrınsı hemen panik yapıyorum çok kafama taktıyımda üzüldügümde nefesim daralıp kalbim sikişiyor zaman zamanda gösüm ayrıyor nedeni ve tedavisilütfen bana yardımcı olun .

  Cevapla
 99. özgün

  eşim gece yarısı göğüs ağrısı ile uyandı.akrabalarında gizli kalp varmış..benim merak ettiğim eşim egzersiz aletlerinden faydalanıyor. yalnız şu elektrikli hani karın bölgesini titreten aletlerden ….benim merak ettiğim bu gibi aletler kalp krızı riskini taşıyan insanlar için endişe taşımalımıdır…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir