Ergenlik sivilceleri

*Papatya, pırasa suyunda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posası şahtere otu ilâvesiyle pomat kıvamına gelinceye kadar badem yağı île yoğrulur. Hazırlan pomattan sivilceli bölgeye sürülür.

*Nar kabuğu sirke ile birlikte kaynatılır. Elde edilen sıvı gül suyu ile karıştırılır.Bu karışıma batırılan temiz bir pamukla sivilceli bölgeye pansuman yapılır.

*Gül, şahtere otu ve papatya sirkeli suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen posası, krem kıvamına gelinceye kadar dövülmüş nar kabuğu ilâvesiyle yoç Hazırlanan krem, badem yağı ile yumuşatılarak sivilceli bölgeye sürülür.

*Şahtere otu kaynar suda yarım saat bekletilir. Elde edilen sıvı tülbentle dükten sonra badem yağı ile karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla sivilceli be kompres yapılır.

*Ergenlik sivilceleri için Aslanpençesi de çok etkili bir bitkidir. Bu bitkinin haşlaması deri için tonik, yumuşatıcı ve iyileştiricidir.

Ergenlik sivilceleri” 7 Yorum Yapılmış

  1. lila

    arkadaşlar siz sabahları aç karnına kabuklu elma yiyin birde arkiler mydonozu elinizde küçük parcalara bölüp 3 4 damla limon damlatıp maske yapın çok iyi geliyor

    Cevapla
  2. edaa

    slm yaaa anlamıyorum ben cildime yogurt maskesi yaptım vsizde yapın 4-5 damla limonla yogurdu karıştırın ve cildinize sürüp 10-15 bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın cilde yi geliyo irinlere….

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir