Düşük kalorili diyet programı

Kilo vermek için tek önemli yol, yaktığınızdan daha az kalori almanızdır. Bunu yapmaktansa söylemek daha kolaydır, değil mi? Bu işlemi aldığınız her kaloriyi sayarak uygulayabilirsiniz.

Düşük- Şekerli Alış Veriş Listesi

Diyetinizi sevin ve ona uygun olan ürünler seçin! Aldığınız yiyecekleri nasıl kullanacağınızı ve nerede saklayacağınızı bilin.

Amerikalıların şekerle arası iyidir. Bu, en büyük suç mudur? Alkolsüz içeceklerde bulunan şeker gün içinde aldığımız şeker miktarının üçte biridir. Ayrıca, çay şekeri, bal, şekerler, reçeller ve jöleler, kurabiyeler, kekler ve meyveli içecekler, bizim vazgeçemediğimiz şeker alışkanlığımızdır.

Şeker miktarından neden endişe duyulmalıdır?
İki nedeni vardır: Kalori fazlalığı, vitamin ve mineral eksikliğidir.
Sabah atıştırmalarında, taze meyve yerine kurabiye yemek, gereksiz kalori almamıza neden olur ve biraz fiber veya C vitamini sağlar.

Şekersiz tatlandırıcılı yiyecekler size uygun mu? Kesinlikle hayır. Arzu ettiğiniz şekerli yiyecekleri yemeyi sürdürün. Çoğu şekerli yiyecekde yüksek karbonhidrat vardır ayrıca sağlıklı vitamin ve mineral oranı düşüktür.

Şekerlerle ilgili dikkat edilmesi gerekenler:

1. Soda, diyet soda ve bütün tatlandırılmış içecekler, tatlandırılmış buzlu çay gibi.
2. Kurabiye, şeker, reçel, jöle ve pasta.
3. Şekerin bulunduğu ilk üç bileşenden biri sabah kahvaltısındaki mısır gevreğidir. Bal, früktoz, yüksek früktoz içeren şuruplar gibi yapay şekerlerle kendinizi kandırmayın.
4. Dondurma ve dondurulmuş tatlılar.
5. Nefes açıcı naneli pastil ve sakız. Sürekli olarak ağzınıza tatlı bir şeyler atma ihtiyacı hissederseniz bunu alışkanlık haline getirmişsiniz demektir.

Neleri yemelisiniz:

1. Meyve doğal şeker içermesine rağmen hastalıklarla mücadele eden fiber, vitamin, mineral, yararlı bitki kimyasallar ile doludur.
2. Meyve kendi suyu içerisinde konserve edilir. Kendi suyu içerisinde konserve edilmesi şeker eklenmemesi anlamına gelir.-ve böylelikle meyvenin o muhteşem gerçek tadını hala alabilirsiniz. Armut ve şeftali konservesinden sıkıldıysanız, mango, ananas veya guava konservesini deneyin.
3. Kümes hayvanları, deniz mamulleri ve yağsız kırmızı et gibi protein kaynaklarını yiyebilirsiniz. Genellikle aç olduğumuz zaman vücudumuz şeker alma ihtiyacı hisseder. Her öğünde protein alma, şeker alma istediğimizden uzaklaşmamıza yardımcı olabilir.
4. Bütün tahıl ekmekleri ve tahıl ürünleri. En sağlıklı ve memnun edici seçenek için ilk bileşendeki “bütün” kelimesine dikkat edin.
5. Taze, donmuş ve konserve edilmiş sebzeler. Çok fazla çeşitlilik ve sayısız öğün opsiyonu sunar.
6. Salata sosu, özellikle taze sebze salatalarına tat ve lezzet katmak için sıvı yağ ile yapılmalıdır.
7. Yağsız süt. Bir bardak sütten keyif almak için bir kurabiyeye gerek yoktur ve kemikleriniz bol miktarda kalsiyum depolayacağı için size minnettar olacaktır.

Unutulmaması gerekenler:

1. Su! İçme suyundan ve maden suyundan keyif alın.
2. Karıştırma yöntemi. Kurutulmuş meyveleri bir avuç dolusu alarak çeşitli fındık ve tohumlarla birlikte karıştırarak kendinize sağlıklı bir atıştırma öğünü oluşturabilirsiniz. Avuç dolusu bu doğal tatlıyı yemekten hoşlanacaksınız. Porsiyon miktarına dikkat edin sadece bir avuç yiyin.
3. Sade yoğurt. Sabah kahvaltısı ve iyi bir atıştırma için taze meyve dilimlerini, bir avuç bütün yulaf ezmesi veya şeker oranı düşük mısır gevreği ile karıştırın.
4. Dondurulmuş meyveler. Muhteşem bir tat yaratmak için sade yoğurt ile dondurulmuş meyveyi karıştırın, sabah kahvaltılarından bu dondurulmuş meyveler ile hazırlanmış sıcak mısır gevreğinden büyük keyif alırsınız. Donmuş meyveleri satın alabilirsiniz veya kendiniz evde yapabilirsiniz. Muzlar ve üzümlerde özellikle iyi bir şekilde dondurulabilir.
5. Fındık ve yağlı tohumlar ( bir avuç dolusundan daha az bir porsiyon ), taze sebzelerle birlikte tüketilebilinir. Bu hoş tatlar, sağlıklı yağ kaynaklarını içermekle birlikye açlığınızı bastırırlar.
6. Öğütülmemiş kahvaltılık yiyecekler, sabah kahvenizin yanında öğütülmemiş küçük bir pide yerseniz buradaki şeker dişlerinizin arasında kalır ve böylelikle şeker tadını hale ağzınızda hissederseniz. Yağ oranı düşük krem peyniri ve yarım öğütülmüş ekmekle tost yapmayı deneyin veya tahıl ekmeğinin üzerine yağ sürerek tost yapın.

kaynak: mynet.

Düşük kalorili diyet programı” Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir