Ayak Fetişzmi

Ayak Fetişizmi Cinsel yasamda ayakların da, öteki bazı organlara oranla daha az olmakla birlikte, önemli bir yeri vardır. Erkeklerde cinsel isteği kamçılayan unsurlardan bir tanesinin de ayaklar olduğu, çeşitli ülkelerde yapılan araştırmalar sonucunda doğrulanmıştır. Bir çok erkekler için, kadının göze en hoş gelen, en gıcıklayıcı üyesi ayak larıdır.

Çoğu erkekler sevdikleri kadının ayak larını öpmekten özel bir tat almaktadırlar. Günümüzde de kadınların ayak larını güzelleştirmek için ayrı bir çaba ve özen göstermeleri, erkeklerin bu duygusunu sezdikleri için olabilir. Ancak, bazı erkeklerde, kadın ayağına karşı şehevî bağlılık aşırı,bir dereceye ulaşmakta ve «ayak fetişizmi» adı verilen bir tür sapıklık meydana getirmektedir.

Ayak fetişizmi nin yanı sıra, ayakkabı fetişizmi de oldukça yaygın sayılabilecek bir sapıklıktır Hattâ bazı hekimler en yaygın fetişizmin bu olduğunu söylerler. Kadın ayakkabılarına karsı aşırı bir bağlılık duyan ve cinsel isteklerini ayakkabılara dokunarak doyuran erkeklerde aynı zamanda işkenceye uğramaktan cinsel bir tat duyma sapıklığı da görülebilir. Bu tip erkekler, kadının ayakkabıları ile kendilerini çiğnemesinden en yüksek cinsel coşkuyu bulurlar.

Ayak Fetişzmi” Yorumlar

  1. Murat

    Ayak fetişistliğinin sapıklık olduğunuda nerden çıkardınız? Bir ayak fetişisti olarak size şunları söylemek isterim; Sinirlerin ayaklarda toplandığını ve buralara yapılan temasın partnerinize yoğun bir zevk verdiği bilinmektedir. Partnerin zevk alması bilhassa karşı tarafıda zevklendirir.Bir erkek olarak kadın ne kadar güzel olursa olsun eğer ayakları güzel değilse bir cinsellik pek tatmin edici olmuyor benim için.Zaten partnerimide ona göre seçiyorum.Buna şöylede diye biliriz kimi sarışınlardan kimi kumrallardan hoşlanır.O zaman bu fetişizim olmuyorda ayak severler sapık oluyor.Lütfen daha çıklayıcı yazılar yazınız.teşekkür ederim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir