Analiz ve diyet programları

Beslenmek bir disiplindir. Sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez bir unsurdur. Obesite, sellülit, vücut sarkması gibi deformasyonlardan kurtulmak, diğer uygulamaların yanında doğru bir diyetle mümkündür. Sağlıklı bir diyet genel sağlık durumunuzu da etkiler.

Bugün yapılan tüm araştırmalar hastalıklardan korunmak için doğru bir diyetin vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtir. Beslenme ile ilgili ihtiyaçlarınız, sağlık ve egzersizle ilgili hedeflerinize bağlı olarak değişir. Beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız çok ufak değişikliklerin, beslenmenizi çok daha sağlıklı bir hale getireceğini bilmek sizi çok memnun edecektir. Belkide tüm diyet alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gereklidir. Bu konu ile ilgili diyetisyenimizle görüşmenizde fayda vardır.

İyi bir diyeti planlarken de kişinin doku bileşen( yağ, su, kemik, kas değerleri) durumlarının saptanarak sağlıklı doku düzeyleri hakkında fikir sahibi olmak ve olası beden ihtiyaçlarının saptamak ve dolayısıyla da yapılacak terapileri belirlemek için vücut analizleri son derece faydalıdır.

Elektriksel bir yöntemdir ve birkaç dakika içerisinde sonuç alınabilir. Programın ileri etaplarında analiz tekrar edilerek diyet ve programda değişiklik yapılabilir. Böylece doğru ve sağlıklı bir kilo kaybı ile incelme sağlanır.

Diyet programlarımız kişiye özel ve vücut analizi sonrasında yapılmaktadır. Haftalık kilo kontrolü ile diyetisyen görüşmesi yapılmakta ve bu 8 hafta(2 ay) sürmektedir. Böylece diyette yapılan hatalar düzeltilmekte ve kilo veriminin sağlıklı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır.Program sonunda verdiği kiloları tekrar almasını engelleyecek ve bundan sonraki hayatını daha sağlıklı geçirmesini sağlayacak idame diyeti verilmekte ve 3 ‘er haftalık periyotlarla tekrar diyetisyen kontrolü yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir