Altın yoğurt kürü

Altın Yoğurt Kürü, adından da anlayabileceğiniz üzere, altın renginde bir yoğurt kürü hazırlayacaksınız. Sarı renkli baharatlar ile hazırlayacağınız bu yoğurt sayesinde, vücudunuzdaki fazla kilolardan kısa sürede kurtulma imkanına sahip olacaksınız. Yoğurdun metabolizmayı harekete geçirici özelliği, zencefil, zerdeçal ve tarçın ile buluşunca ortaya çok güçlü bir zayıflama iksiri çıkıyor.

Altın Yoğurt Kürü
Zayıflama iksiri olarak gösterilen altın yoğurt kürünü hazırlamak sandığınızdan çok daha basit.

Tek yapmanız gerekenler öncelikle yağsız bir kase yoğurt içine zencefil, zerdeçal, tarçın, arzu ederseniz birazda zeytinyağını aşağıda belirttiğimiz ölçülere dikkat ederek karıştırmak.

Zayıflatan Yağsız Yoğurt Karışımı için Gerekli Malzemeler

4-5 yemek kaşığı kadar yağsız yoğurt
1 çay kaşığı toz tarçın
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı zerdeçal tozu
1 çay kaşığı zencefil tozu

(Not: Eğer istemezseniz tarçın ve zeytinyağını eklemeyebilirsiniz ama zencefil ve zerdeçal olmazsa olmazdır.)

Zayıflatan Yoğurt İksiri Nasıl Yapılır ve Uygulanışı

YAPILIŞI: 4-5 yemek kaşığı miktardaki yağsız yoğurdu bir kase içine ekleyin. Diğer tüm malzemeleri yoğurdun içine katıp iyice karıştırın. Hazırladığınız bu yoğurt kürünü her gün sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 1-2 saat kadar önce aç karnına tüketiyoruz. Bu yoğurt ile hem lezzetli hem de sağlıklı bir şekilde zayıflayabileceksiniz. Bununla birlikte, yoğurdun bir diğer önemli faydası olarak; kemik erimesini engellemesi, diş kaybını ve bağırsak kanseri gibi hastalıklara karşı oluşturduğu büyük direnç göz önüne bulundurulmalı.

Altın Yoğurt Kürününü Zararları

Tamamen doğal besinlerle hazırladığımız bu yoğurt kürünün, normal şartlarda hiçbir zararı yoktur. Ancak, dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus; alerjidir. Eğer karıştırdığınız besinlerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise bu yoğurt kürünü tüketmemeniz gerekiyor. Kronik rahatsızlığı ve alerjisi olanlar için doktorunuza danışmadan kesinlikle önermediğimiz bir karışımdır. Bununla birlikte; hamile bayanlar ve emziren annelerin de kullanmasını tavsiye etmiyoruz.

NOT: Bu kürü tüketeceğiniz her öğün için ayrı ayrı hazırlayacaksınız.
Yukarıdaki tarif bir porsiyon içindir. Bir diğer husus; bu kürü haftada en fazla 2 gün uygulamalısınız.
Sonrasında 3-4 gün ara vererek tekrar uygulayabilirsiniz.

Kaynak: kadincatarifler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir